Sarıgüller'in Gelini Olmak Bir Avantaj!

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül’le evli olan Fatoş Sarıgül, son zamanlarda hayata geçirdiği yardım projeleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altınbaş’ın kızı olan Sarıgül, Şamdan Plus dergisine özel açıklamalar yaptı. İşte anlattıkları...

Yaptığınız yardım projeleri sizde nasıl bir manevi haz bırakıyor?

Kendimi bildim bileli, karşıma çıkan her fırsatı değerlendirerek etrafımda yaşayan yardıma muhtaç kişilere destek olmaya çalıştım. Evlendikten sonra ise; karşıma çıkan yardıma ihtiyacı olan kişiler artmaya başladı. Benimle iletişime geçip, yardım taleplerini bildiren kişilere yardım ulaştıramadığımda mutsuz oluyordum. Böylece etrafımdaki arkadaşlarımla birlikte, bir yardım fonu oluşturmaya başladık. Katkı sağladığımız insanların yüzlerindeki mutluluğu görmek, hepimize büyük bir manevi haz veriyor.

EŞİM EN BÜYÜK DESTEKÇİM

Özellikle çocuklara yönelik çalışmalarınız var. Anne olduktan sonra mı bu kadar hassaslaştınız?

Anne olduktan sonra her anlamda çok daha fazla duygusallaştığımı hissediyorum. Her zaman çevreme ve çevremdekilere duyarlı bir insan olmuşumdur ama anne olduktan sonra bu durum daha da arttı. Her gördüğüm çocuğa merhamet duymaya başladım.

Eşiniz Emir Sarıgül bu konuda ne düşünüyor?Size destek oluyor mu?

Eşim projelerde her zaman en büyük destekçim... Onun desteği olmadan projelerimi gerçekleştiremezdim. Her anlamda bana yardımcı olur, fikir verir ve uygulamamda yanımda olur. Bu benim için çok önemli...

Hem babanız hem de kayınpederiniz iş ve politika dünyasının önemli isimleri...

Onların kızı ve gelini olmanız bu kampanyaları yapabilmenizde size avantaj sağlıyor mu?

Kesinlikle şunun farkındayım ki, ben bugün Ali Altınbaş’ın kızı ve Mustafa Sarıgül’ün gelini olmasaydım bu yardımların çok azını bile yapamazdım. Bana göre önemli olan bu avantajın farkında olmak ve bunu doğru değerlendirmek. Ben bu avantajımı etrafımdaki yardıma muhtaç çocuklara ve kimsesizlere daha kolay ulaşarak, onlara yardım eli uzatarak değerlendiriyorum.

DİĞER GALERİLER