'İşte evleneceğim kız'

Milli basketbolcu Kerem Gönlüm önce Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ikincilik, ardından da kulübü Efes Pilsen’le Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kaldırdı. Başarılı spor yaşamının yanı sıra mutlu bir evliliği olan yıldız basketbolcu Kerem Gönlümve eşi Elif Gönlüm; Marie Claire dergisinin Kasım sayısında Zeynep Sipahi’nin sorularını yanıtladı..
Üç yaşında Keremcan isminde bir oğlunuz var. Hayatı ondan önce ve sonra diye ayıracak olsanız, ne gibi değişimler oldu? Elif Gönlüm: Keremcan hayatımdaki önemli bir dönüm noktası. Anne olmak, kendimi tanımama ve daha içime dönmeme neden oldu. Hassas, daha doğal ve anı yaşayabilen bir kadın oldum. Kendimden beklentilerim farklılaşmaya ve artmaya başladı. Daha önce hep kendimiz için bir şeyler yapıyorduk. Artık ona uygun hayat planlamaları yapıyoruz.
Kerem Gönlüm: Hayatımı hakikaten Keremcan’dan önce ve sonra diye ayırabilirim. Eşimin de söylediği gibi hayatımda dönüm noktası oldu. Sorumluluklarım çok daha fazla arttı. Başarımın sırrı, başta eşimin desteği olmak üzere Keremcan’ın dünyaya gelmesidir. İşime konsantre olmamı sağladı. İkinci çocuğumuz da olsun istiyoruz. 33 yaşındayım ve şu anki aklım olsa üçüncü çocuğumu da kucağıma almış olurdum.

“BABACIĞIM HOŞGELDİN”
Günümüz için erken denilebilecek bir yaşta anne olmuşsunuz. Zorlandığınız anlar oldu mu? E.G: 25 yaşındaydım ve henüz okulumu bitirmemiştim. Hamileliğimde eğitimime devam ettim ama Keremcan doğduktan sonra okulu dondurdum. Oğlum biraz büyüdükten sonra devam ettim ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Genç yaşta evlenmenin ve genç anne olmanın avantajları olduğu kadar; her şeyi bir arada götürmek gibi dezavantajları da oldu ama her şey bir yana, o bir yana.

Elif Hanım’ın yaptığı bir sürprizle baba olacağınızı öğrenmişsiniz. Neler hissettiniz? K.G: Hani ‘Anlatılmaz yaşanır’ denir ya, aynen öyleydi. Bir maçtan çıkıp eve gelmiştim. Kapıyı açtığımda karşımdaki aynanın üzerinde büyük, sarı bir pankart gördüm. Üzerinde “Babacığım evine hoş geldin. Ailemize huzur ve mutluluk getirmeye geldim” yazıyordu. Müthiş bir duyguydu. Hiç unutmuyorum; ertesi gün Barselona ile bir maçımız vardı; 17 sayı atmıştım!
DİĞER GALERİLER