İstanbul'da balonların içine gizlenmiş uyuşturucu ele geçirildi

İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yarım tonun üzerinde uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonda en dikkat çeken nokta ise uyuşturucuların büyük kısmının çocukların oyuncak olarak kullandığı balonların içine gizlenmiş olmasıydı.

Uyuşturucu kartellerine göz açtırmayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iki büyük operasyona daha imza attı.

Emniyetten yapılan açıklamada, düzenlenen operasyonlarda çeşitli türlerde 500 kilo skunk, 20 kilo eroin ve 50 bin uyuşturucu hap ele geçirildiği bildirildi.

Yaklaşık 15 milyon TL değerindeki uyuşturucuların, İstanbul'da bu yıl içinde tek seferde ele geçirilen en yüksek miktarlar arasında olduğu belirtiliyor.

Alınan bilgiye göre; ilk operasyon, geçtiğimiz Çarşamba günü Büyükçekmece ilçesinde trafik kontrollerine takılan bir kamyonete gerçekleştirildi. Muayene kaçağı olduğu tespit edilen kamyonette inceleme yapan polis, sürücünün 20 bin lira rüşvet teklifi ile karşılaştı. Sürücü M.A.'nın (54), "Acil hastam var, aracın muayenesi yok, size 20 bin lira vereyim beni bırakın" diyerek rüşvet teklif ettiği, bunun üzerine polisin araçta kapsamlı arama yapma kararı alınca uyuşturucu balyalarına ulaştığı öğrenildi.

Aramalarda 367 kilo 'skunk' türü uyuşturucu madde ele geçirilirken, operasyon sırasında trafik polisine 20 bin lira rüşvet teklif ettiği ileri sürülen uyuşturucu kaçakçısı sürücü M.A., gözaltına alındı.

DİĞER GALERİLER