Endonezya Bali'nin Trunyan köyünde ölenler gömülmüyor! İşte o ürpertici fotoğraflar +18

Akıl alır gibi değil... Endonezya Bali'nin Trunyan köyünde son derece ilginç bir cenaze ritüeli gerçekleştiriliyor. Bu köyde ölenler ne gömülüyor ne de yakılıyor. Trunyan köyünde vefat edenler bambudan yapılan özel kafeslerde çürütülüyor. İşte o ürpertici kareler...

Endonezya Bali'nin Trunyan köyünde son derece ilginç bir cenaze ritüeli gerçekleştiriliyor. Bu köyde ölenler ne gömülüyor ne de yakılıyor. Trunyan köyünde vefat edenler bambudan yapılan özel kafeslerde çürütülüyor. Trunyan köyü kulağa hiç hoş gelmese de turistler için de oldukça popüler...

YETKİLİLER TURİSTLERİ UYARIYOR

Bali'de bir volkanın eteğindeki bir dağ köyü olan Trunyan Köyü, ormanın derinliklerinde bulunur ve sadece tekneyle erişilebiliyor. Denpasar'ın iki saat kuzeyinde yer alan Trunyan Mezarlığı, 'karanlık turizm' güzergahları arasında popüler hale geldi. Turistler açıkta bırakılan cesetlerin kafataslarına dokunabilmek ve fotoğraflamak için adeta buraya akın ediyor. Uzmanlar ise turistleri Bali'deki bu açık mezar alanından uzak durmaları konusunda uyarıyor.

Bali'nin dağ köyü Trunyan'da son derece enteresan bir cenaze ritüeli gerçekleştiriliyor. Bu köyde ölenler ne gömülüyor ne de yakılıyor. Trunyan Köyü'nde vefat edenler bambu kafeslerde çürütülüyor.

Ölen kişiler yalnızca yağmur suyuyla yıkanıyor. Ardından da kafatasları bir bezle sarılıyor. Cesetlerin bırakıldığı alanlara yalnızca erkekler girebiliyor. Bu alana kadınlar girdiğinde halk; deprem ya da volkanik patlama olacağına inanıyor.

Cesetler iyice kuruduktan sonra kafatası ve kemikler toplanıyor.

DİĞER GALERİLER