Dizilerin derdi TV izleyicisini gerdi!

Yeni Aktüel sordu, reyting rekorları kıran dizilerin senaristleri yanıtladı. 'Eyşan', 'Hasret', 'Feraye' ve 'Şeyma' gibi karakterleri yaratan isimler, kadın karakterlerin bu sezon 'çekeceklerinden' yola çıkarak dizilerin geleceğini de yorumladı.

'KILIÇ GÜNÜ'NÜN SENARİSTİ SÜLEYMAN ÇOBANOĞLU: KADIN-ERKEK İLİŞKİLERİNE AYNA TUTUYOR

'Kılıç Günü'nde aynı adama aşık iki kadın var. Ama bu bir aldatma değil. Bir ihanet sayılabilir mi, o da tartışılır. İlk aşkı, yıllar sonra, halen evli olan adamın karşısına çıkıyor ve tam da birini öldürecekken elinden tutup götürüyor onu.

'Kılıç Günü' kadınerkek ilişkileri konusunda yüzümüze ayna tutuyor. Tüm dizilerde ve filmlerde katil de vardır, suçlu da... Çünkü bize aslında insanlık komedyası'nın bir kesitini sunarlar.

İŞLER KARIŞIYOR

Dizideki konu bir paylaşım ya da üstünlük sağlama değil; konu bir duygu... Şeyma (Melike Güner) çocuğunun babasını tanıyor. Kocasının abuk bir gönül macerası yaşamayacağını biliyor. Cansu (Nur Erkul) da ilk aşkını, sevdiği adamı tanıyor. O da Ali'nin sulusepken bir asılmanın içinde olmayacağını düşünüyor. O zaman ne olacak? 'Ayıkla pirincin taşını' denir ya; tüm diziler bunu yapar işte: Pirincin taşını ayıklamak... İşte biz de 'Kılıç Günü'nde aynen bunu yapıyoruz. Pirincin taşını ayıklamaya çalışıyoruz. Ama işler daha da karışıyor.

GÖNÜLÇELEN'İN SENARİSTİ KERİM CEYLAN: 'HASRET'İ TANSİYONU YÜKSEK GÜNLER BEKLİYOR

'Gönülçelen' dizisi Hasret'in (Tuba Büyüküstün) uzun ve çetrefilli yolculuğunu anlatıyor. Çiçekçi kızken hayatı bir anda değişip şarkıcılığa ve sahnelere uzanan bir yola adım atıyor.

DİĞER GALERİLER