Anne babalar için TÜYAP rehberi

Çocuk kitaplarının peşindeyseniz, TÜYAP Kitap Fuarı ‘çabucak işimi göreyim ve trafiğe kalmadan çıkıp gideyim’ düşüncesinde olanlar için pek doğru bir adres değil. Öte yandan doya doya kitap seçme heveslileri için bir cennet. Standların önünde öykülerin büyülü dünyasına dalıp gitmelerle geçecek keyifli saatler vadediyor. Hele hele minik bir kitapkurdu eşliğinde yapıyorsanız bu ziyareti, kesinlikle geniş zamanlar ayırmanızı öneririz. Bırakın keyfince gezsin, dolaşsın standları, dokunsun, hissetsin kitapları.

Tabii ki önerimiz, yanınızdaki minik edebiyat uzmanının zevkine ve onun minik adımlarının ritmine göre belirlemeniz rotanızı. Fakat olur ya gözden kaçarsa diye TÜYAP Kitap Fuarı’nda çocuk kitapları avına çıkanlar için bir ‘olmazsa olmaz’ listesi hazırladık. Ne yapın edin, muhakkak bu listedeki yayınevlerine uğrayın. Çünkü bu standlarda çocuk kitaplarının en tadına doyulmazlarını bulacaksınız.

Altın Kitaplar
Sevgili Salak Günlük serisini sevmeyen çocuk var mı? Ve Sihirli Okul Otobüsü’nü? Bu seriler ve Gülten Dayıoğlu gibi birçok kıymetli yazarın kitapları için doğru Altın Kitaplar’a.

Artemis Genç
Dedektiflik kitapları meraklılarının ilk adresi. Neden mi? Çünkü Enid Blyton’ın Afacan 5’ler ve Gizli Yediler serileri Artemis Genç standında.

Bilgi Çocuk
Mavisel Yener’in kitapları için bu standa uğramayı unutmayın.

Boyut Yayıncılık
Hem okul öncesi hem de ilkokul çocukları için en kaliteli başvuru kitapları bu adreste.

Bulut Yayınları
Her çocuğun kütüphanesinde olması gereken bir kitap: Shel Silverstein’dan Cömert Ağaç.

DİĞER GALERİLER