Bu konuklar çok işinize yarayacak

TÜRKİYE’DE dizi sektöründe yaşanan patlama, kaçınılmaz olarak dünyada kullanılan çeşitli ‘reyting’ tekniklerinin burada da kullanılmasına neden oluyor. Yerli dizilere konuk oyuncu transfer etmek, böylece birkaç bölümlüğüne dizinin havasını değiştirmek moda oldu. Biz de bu durumdan ilham alıp, hangi diziye kim konuk olmalı diye bir liste hazırladık.

Tabii imkânlarımız ölçüsünde hareket edip yerli oyuncuları seçtik. Ama bütçe verilirse, Kurtlar Vadisi’ne ajan rolünde Angelina Jolie, Hanımın Çiftliği’ne yeni bir ağayı canlandırması için Javier Bardem davet edilebilir. Hangi dizide, hangi oyuncu, kimi oynayarak konuk olsun, işte önerilerimiz:

Yaprak Dökümü daha da karışsın (Kanal D- Her çarşamba 20.00)

Reşat Nuri Güntekin’in eserinden TV klasiğine dönüşen ve beşinci sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanan Yaprak Dökümü’ne tavsiyemiz, Kara Melek unvanıyla hatırlanmaya devam eden Sanem Çelik’i konuk alması.

Dizide Çelik, Deniz Çakır’ın canlandırdığı Ferhunde karakterini mumla aratacak denli kötü biri olarak ortaya çıkıp, Şevket’i (Hasan Küçükçetin) ayartarak, her şeyi bozabilir. Nasılsa Güntekin’in romandaki akışı bozulalı çok oldu, alternatif bir son neden olmasın?

Ezel ‘e yeni ‘dayı’ (atv- Her pazartesi 20.00)

Önerimiz, diziye Nejat İşler’in katılıp geçmişten gelen bir karakteri canlandırarak, dizideki süprizlere yenilerini eklemesi.

DİĞER GALERİLER