Bu hafta 12 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinemalarda bu hafta 4'ü yerli 12 film vizyona girecek.

BEDEN VE RUH
Yönetmen: Ildiko Enyedi
Oyuncular: Morcsányi Géza, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider
Dram-komedi sevenler, bir de Macaristan gibi değişik bir ülke sineması izleyeyim bu hafta diyenlerdenseniz bu filmi deneyin.

Uyku ve uyanıklık, zihin ve maddenin ikiliğini temel alan, günlük dünyada belirsiz bir aşk hikayesi. Hastalıklı derecede asosyal Maria, kendi gibi sessiz ve içine kapanık müdürü Endre ile yakınlaşır. Geceleri aynı rüyaları gördüklerini fark ettiklerinde önce korkarlar ancak sonrasında rüyalarındaki birlikteliği gerçek hayata taşımaya çalışırlar. Ildikó Enyedi'nin yazıp yönettiği filmin başrollerinde Morcsányi Géza, Alexandra Borbély ve Zoltán Schneider yer alıyor. Film, 67. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı büyük ödülünü kazandı.

MOANA
Yönetmen: John Musker, Ron Clements
Oyuncular: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Alan Tudyk
Animasyon, aile, macera! Moana yeniden vizyonda. Henüz izlememiş olanlar gidebilirler. Keyifli.

Moana Antik Polenezya'da yaşayan bir kabilenin şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korkusuz Moana doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui, Te Whiti'nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Güney Pasifik'ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona çaldığı şeyi iade ettirmektir... Daha önce Prenses ve Kurbağa, Define Gezegeni ve Herkül filmlerini birlikte yöneten Disney'in gedikli isimleri John Husker ve Ron Clements, bu defa izleyiciyi şiirsel bir yolculuğa çıkarıyor.

DİĞER GALERİLER