Berat Kandili'nde hangi dualar okunur ve hangi ibadetler edilir? Berat Kandili ne zaman? İşte Cevabı

Şaban ayının 15. gecesi olan Berat Kandili'ni önümüzdeki hafta ihya edeceğiz. Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Kandil günü sebebiyle insanlar, Berat Kandili'nin ne zaman olduğunu soruyor. ''Berat Kandili'nde hangi dualar okunur? sorusu ise bugün gündem oldu. Berat Kandili özel haberimiz bu sene de sizlerle. Peki Berat Kandili'nde neler yapılır ve nasıl ibadet Berat Kandili'nde hangi dualar okunur? Berat Kandili Hangi gün? İşte Berat Kandili ile ilgili detaylar!

Mübarek üç ayların başlangıcı olan Recep ayını geride bıraktık. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takvimine göre Berat ve Mevlid kandillerinin ne zaman olduğu, hangi güne denk geldiği belli oldu. İşte '2018 Berat Kandili hangi gün' ve 'Berat Kandili ne zaman' sorularının cevabı.

2018 YILI KANDİL TARİHLERİ!

Müslüman alemi için en önemli günler arasında yer alan Berat ve Mevlid kandilleri ne zaman sorusunun yanıtı araştırılıyor. Buna göre Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2018 Kandil tarihleri;

Berat Kandili: 30 Nisan 2018 Pazartesi

Mevlid Kandili: 19 Kasım 2018 Pazartesi

Mübarek Berat Kandili'nin gelmesi ile beraber milyonlarca müslüman bu önemli günde nasıl ibadet edileceğini ve hangi duaların okunacağını merak ediyor. Duaların, af dileklerinin kabul edileceği bugün ibadetler ve dualarla geçecek.

İşte Berat Kandili vesilesi ile sizler için hazırlamış olduğumuz tüm ayrıntılar...

BERAT KANDİLİNDE NASIL İBADET EDİLİR?

DİĞER GALERİLER