Baba mesleği olan antikacılığı devam ettirebilmek için ev, araba, arsa ne varsa sattı

Gaziantepte antika meraklısı Hanifi Özaslan (53), baba mesleği olan antikacılık için evini, arsasını, arabasını ve bir iş yerini sattı. Özaslan, kazandığı her şeyi tutkunu olduğu antikaya yatırdığını ifade etti.

Gaziantep'te antika meraklısı Hanifi Özaslan (53), baba mesleği olan antikacılık için evini, arsasını, arabasını ve bir iş yerini sattı. Özaslan, kazandığı her şeyi tutkunu olduğu antikaya yatırdığını ifade etti.

Gaziantep'te, 13 yaşındayken babasının seyyar satıcılık yaptığı zamanlarda dolaştıkları köylerden aldıkları bakır ve hurda eşyalarla antika merakının başladığını söyleyen Hanifi Özaslan bu antikaların kendisinde zaman içinde bağımlılık oluşturduğunu söyledi.

40 yıldır antika işi ile uğraştığını ifade eden Özaslan, bu tutkusu için Gaziantep'teki arsasını, arabasını ve iş yerini sattığını söyledi. Emekli maaşını dahi bu işe yatırdığını anlatan Özaslan, antika merakından vazgeçmeyeceğini belirtti.

"ALDIĞIMIZ HURDALARIN ANTİKA OLDUĞUNU SONRADAN ÖĞRENDİM"
Hanifi Özaslan, çocukluk yıllarında babası ile birlikte seyyar satıcılık yaptığını kaydetti. Köylerden topladıkları hurda ve bakırların antika olduğunu sonradan öğrendiğini belirten Özaslan,

"Babam seyyar satıcı olduğu için çocukluğumda onunla beraber köyleri gezerdik.

DİĞER GALERİLER