Ayrıldıktan sonra çevremizdeki mikropları eledik

Demet Akalın ile Önder Bekensir... İnişli-çıkışlı, kavgalı ama tutkulu bir aşkın kahramanları. Evli olarak başladıkları hayat paylaşımlarını şimdi boşanmış iki sevgili olarak sürdürüyorlar. Çiftin Acarkent’teki evlerine konuk olduk ve aşklarını nasıl yaşadıklarını konuştuk...

* Evliliğiniz, ayrılmanız, barışmanız çok konuşuldu. İlişkinizi bu kadar göz önünde yaşamak zor değil mi?

Demet Akalın: Tabii ki zor yanları oluyor ama dışarıda yaşadığımız hayatı eve taşımamaya gayret ediyoruz.

“İKİMİZ DE YAŞLANIYORUZ”

* Bu durumdan rahatsız mısınız?

D.A.: Rahatsız olmuyorum. Biz bir hayatı paylaşıyoruz. İlişkiye arkadaş olarak başladık. Bu yüzden hayatımızda ne varsa, oturup tartışabiliyoruz.

Önder Bekensir: Demet’ten önce de medyada görünürdüm ama Demet’le birlikte bu durum çok arttı. İnsanlarla mesafeyi nasıl koruyacağınız çok önemli... Biraz kuvvetli durmak gerektiğini düşünüyorum. Telefonlara sarıldığımız zaman oluyor. Çünkü her zaman hakkımızda doğru şeyler yazılmıyor. Biz çok mütevazı bir hayat sürüyoruz. Evden işe işten eve..

D.A.: Arada arkadaşlarımız geliyor. Geçen gün dışarı çıktık, ben bir süre sonra esnemeye başladım. Eskiden daha çok gezerdik. Sanırım ikimiz de yaşlanıyoruz.

* Yaptığınız her şey eleştiriliyor. Sizce bu yaklaşımın nedeni nedir?

D.A.: Dışarıdan bakıldığında ‘Bunlar hak ettiği hayatı mı yaşıyor?’ diye sorgulayanlar var. Çünkü bizim camiamızda hak etmediği hayatı yaşayanlar var. Ama biz paramızı kazanan, vergimizi ödeyen insanlarız. Ama kimileri ‘Böyle bir ilişki yaşanıyorsa kesin arkasında bir menfaat vardır’ diye düşünüyor.

“ÖNDER’E ÇOK KIZGINDIM”

* Ayrılık dönemini hırpalayıcı yaşadınız. O yaşananlardan sonra yeniden birleşeceğinizi düşünmüş müydünüz?

D.A.: En son boşanma davasında ‘Herhalde hakim bizi boşamaz’ diye gayet rahattım. İlerisini düşünemiyorsunuz ki... Sadece Önder’e o zaman çok kızgındım. Arkadaşım şahitti ve duruşmaya gitmişti. Haberi ondan aldım. Telefonla aradı ‘Boşandınız’ dedi. Gerçeği o an anladım ve kafamdan kaynar sular boşaldı.

Ö.B.: Adli tatile giriliyordu. O arada birkaç kere mesajlaştık ama elektrik alamadım. Ayrılma aşamasında yanında sevgili dostları, arkadaşları vardı. Sanırım onu etkiliyorlardı. Ama boşanmanın ardından ertesi sabah barıştık.

D.A.: Yaşadığım süreç beni çok germişti. Ama boşandıktan bir gün sonra kahvaltıya gidip konuştuk.

Ö.B.: Kağıt üzerinde evli olup olmamamız önemli değil. Bizim 24 saatimiz birlikte geçiyor. Hayatımızı birlikte geçirmek için yola çıktık. Ben sadece 3-4 gün yüzüğümü takmadım. O da sinirden dolayı. Evliliğin sembolü olan bu şeyi parmağımda da gönlümde de taşıyorum. Bu tip şeyleri de kendi içimizde tutmaya karar verdik. Artık herkesin her şeyimizi bilmesini istemiyoruz. O zaman her kafadan bir ses çıkıyor.

DİĞER GALERİLER