Mardin'e muhteşem proje

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi, atıl haldeki 65 bin metrekarelik Kamor Parkı'nı yaşam alanı ve spor kompleksine dönüştürüyor

Mardin'e muhteşem proje

Hayata geçirdiği projelerle kente yeni bir görünüm kazandıran ve 180 mahallede 220 çocuk parkı yapan Mardin Büyükşehir Belediyesince, Artuklu ilçesinde atıl durumdaki Kamor Parkı için Kamor Yaşam Alanı ve Spor Kompleksi Projesi hazırlandı.

Mardin'e muhteşem proje

İçerisinde yaşam ve piknik alanları, futbol, voleybol, basketbol sahaları, bin kişilik kır düğün salonu, 2 bin 500 kişilik amfi tiyatro ile lokanta ve kafeteryaların bulunacağı, yaklaşık 11 milyon liraya mal olacak projeyle, özellikle genç nüfusun yoğun olduğu şehrin önemli eksikliklerinin giderilmesi amaçlanıyor.

Mardin'e muhteşem proje

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, AA'ya yaptığı açıklamada, kentin son bir yılda belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal, sporsal ve sanatsal alanda kabuğunu kırdığını söyledi.

Mardin'e muhteşem proje

Bu yönde birçok çalışmanın ve projenin hayata geçirildiğini ve çalışmaların sürdüğünü anlatan Yaman, geçmişte vatandaşların piknik alanı için kullandıkları daha sonra bakımsızlıktan kimsenin gitmediği Kamor Parkı'nı da ele aldıklarını kaydetti.

Mardin'e muhteşem proje

Göreve geldiklerinde parkın değerlendirmesi için hemen çalışmalara başladıklarını, 65 dönümlük alan üzerine bir proje hazırlandığını aktaran Yaman, şöyle devam etti:

DİĞER GALERİLER