Adil Öksüz böyle firar etti

İŞTE İHMALLER ZİNCİRİ

15 Temmuz darbe girişimin kritik ismi Adil Öksüz'ün skandal şekilde serbest bırakılması ardından da sırra kadem basması ile ilgili bir kısım kamu görevlileri hakkında yürütülen soruşturmada ilginç bilgiler ortaya çıktı. 28 şüpheli hakkında dava açılırken Öksüz'ün firarına sebep olan ihmaller zincirinin şöyle işlediği belirlendi:

FETHİYE KÖYÜ ARAZİSİNDE YAKALANIYOR

Adil ÖKSÜZ'ün yakalanıp Sincan Adliyesi getirilinceye kadar olan süreçte korunduğuna yönelik kamu görevlileri hakkında soruşturma açılıyor. FETÖ'nün 15 Temmuz imamı Adil Öksüz Akıncı Üssü'nün hemen yakındaki Fethiye Köyü arazisinde yakalanıyor ve Kışla Karakolu'na getiriliyor.

ELLER HAVAYA

Adil ÖKSÜZ'ün yakalandığı anda bir elinde bir valiz, diğer elinde ise el çantası bulunuyor. Jandarma silah çekiyor ve teslim oluyor. Öksüz Jandarma'ya tarla bakmaya geldiğini söylüyor ve gözaltı işlemi sırasında hiç direnmiyor.

JETLER BOMBALANINCA KAÇIYOR

Adil ÖKSÜZ ve diğer siviller, Akıncılar 4.Ana Jet Üssü'nün Eskişehir'den kalkan F4 uçaklarıyla bombalanmasından sonra yakalanıyor. Adil Öksüz'ü 16 Temmuz günü Akıncı Üssü yakınlarında 3 Jandarma personeli yakalıyor.

29 KİŞİ TELLERDEN ATLIYOR

Akıncılar 4.Ana Jet Üssü'nden kaçarken yakalanan darbeye teşebbüs eden şüpheli sayısı Adil Öksüz ile birlikte toplam 29... 8-Kışla Jandarma Karakolu'na 20-25 civarında polis geliyor. Soruşturma yapma yetkilerinin tamamının kendilerinde olduğunu belirtiyorlar.

DİĞER GALERİLER