Koronavirüs salgınından sorumlu tutuluyordu! Bill Gates açıkladı: Bu kabusun suçlusu...

Koronavirüs salgının başlamasından kısa bir süre sonra tüm dünya 'Kovid-19'un sorumlusu Bill Gates'tir' komplosunu konuşuyordu. Bunu takiben defalarca Kovid-19 aşısı, salgının biteceği tarih gibi konularda konuşan ve şüpheleri daha çok üstüne çeken Bill Gates yine tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan ve ne zaman biteceği merak edilen koronavirüsle ilgili Bill Gates'ten yine çok konuşulacak bir açıklama geldi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates özellikle ABD'nin COVID-19 salgını karşısındaki tavrını sert şekilde eleştirdi. Gates, ABD'den beklenen liderliği bu konuda ortaya koyamadığını ve yeterli koordinasyon kuramadığını iddia etti.

BGR'de yer alan habere göre, virüsün ABD'de hızla yayılmasının nedenlerinden biri yanlış bilgiler, haberler oldu. Gates Facebook ve benzeri platformların COVID-19 ile mücadelede sınıfta kaldığını belirtti.

Gates, koronavirüsle ilgili oldukça kötümser... Gates'e göre virüs nedeniyle en fazla ölüm gelişmiş ülkelerde yaşanacak. 'Zengin ülkelerdeki toplumsal mesafe uygulamaları bu ülkelerde işe yaramayabilir' diyen Gates, bu ülkelerin büyük ekonomik sıkıntılarla boğuşacaklarına dikkat çekti.

İnsanların dışarı çıkıp bir şeyler yapmaya ilişkin isteklerinin değiştiğine vurgu yapan Gates, arz talep dengesinin eski haline dönmesinin uzun bir zaman alacağını söyledi. Peki hayat ne zaman normale dönecek?

DİĞER GALERİLER