Zinedine Zidane

O Fransa ve dünya futbolunun en büyük yıldızlarından biri... Zinedine Zidane'nın Fransa'da başlayan futbol serüveni İspanya'da zirveye tırmandı. İşte dünyanın en büyük futbolcularından Zidane'nin her anı başarılarla dolu müthiş hayat hikayesi...
Aslen Cezayir'den Kabiliye'li bir aileden gelen Zidane, Marsilya'nın La Castellane sitesinde büyüdü. Portekiz kökenli Véronique Lentisco'yla evli olan fransız futbolcu, Enzo, Luca, Théo ve Elyaz adında 4 erkek çocuğu bulunmaktadır. Noureddine, Farid, Djamel adında üç erkek kardeşi ve Lila adında bir kız kardeşi vardır.
Anne ve babası Cezayir'deki Becaye bölgesindendir. Babası, Smail Zidane, Aguemoune Ath Slimane köyündendir. Zidane, The Observer dergisine verdiği demeçte "Her gün nereden geldiğimi düşünüyorum ve halen kendi kimliğimden gurur duyuyorum : ilk önce La Castellane sitesinden bir kabilim, sonra Marsilya'dan bir Cezayirli ve son olarak bir fransızım." demiştir.
Zidane'nın ilk oynadığı takım, oturduğu mahallenin takımıydı: US Saint-Henri (1982). Sonradan 14 yaşına kadar SO Septemes-Les-Vallons takımında oynar.
1986 yılın sonunda, 3 günlük bir staja katılır : Oynadığı maçlarda libero mevkiinde boy gösterir...
DİĞER GALERİLER