Bugünkü
Takvim

Yıldız futbolcunun takım arkadaşı hakkındaki bu itirafı çok konuşulan türden 'Eşimden çok onunla uyudum'

Futbol dünyasına damga vuran hocalar ve futbolcular, sözleriyle de unutulmazlar arasına girdi. Oynattıkları ve oynadıkları futbol ile futbol severleri hayran bırakan birçok isim aynı zamanda açıklamalarıyla da dikkat çekti. Biz de corona virüs nedeniyle evlerde olduğumuz şu günlerde yüzleri güldüren o sözleri sizler için derledik. İşte futbol dünyasından unutulmayan, akıllara zarar o sözler...

Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları, teknik direktörleri, yalnızca sahada yaptıklarıyla değil, konuştuklarıyla da hatırlanıyor. İşte futbol dünyasının yıldızlarından unutulmaz sözler.

'BİR DAHA ASLA GALATASARAY'I ÇALIŞTIRMAYACAĞIM'

Fatih Terim 2004 yılında yaptığı açıklamada da Galatasaray'dan ayrıldığını açıklamıştı. Fatih Terim Galatasaray'ın Çaykur Rizespor ile oynadığı maç sonrası şu açıklamayı yapmıştı:

''Şu anki vedam döneceğimi gösteren bir veda değil. Galatasaray'daöğrendiklerim, her şeyi ulu orta kamuoyunun önünde tartışmak değildi. 20.45 itibariyle Galatasaray'da teknik direktörlük ceketini tamamen astım. Bir daha asla Galatasaray'da teknik direktör olarak çalışmayacağım. Türkiye'de de çalışmayacağım. Vedam biraz geniş kapsamlı veda. Siz Fatih Terim olun bir takım şeylere maruz kalın. Benim ihtiyacım yok kendimi savunmaya. Yurtdışında biz yine kendi insanlarımızı temsil etmeye devam ederiz.''

Fatih Terim bu sözleri unutulmazlar arasına girmişti.

Ancak unutulmaz sözler sadece Fatih Terim'e ait değil.

RIDVAN DİLMEN

"Türkiye'de benim kaliteme yaklaşan bir futbolcu göremiyorum. Ancak Barcelona'nın Arjantinli oyuncusu Messi bana benziyor. Messi ilerde benim gibi olabilir. Zidane'ın en büyük özelliği; arkada gözü vardı. Top gelmeden karar verirdi. Oğuzhan da öyle. Topu aldıktan sonra karar veriyor. Bu da tecrübe kazandıkça olacaktır. Bir de korkak. Kramponu gördü mü korkuyor. Bu da genç olduğu için"

METİN OKTAY

"Bence Galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. Galatasaraylılığımla her zaman gurur duyarım"

PETER CROUCH

Futbolcu olmasaydım ne mi olurdum? Bakir.