Usta kalemler Giuliano'yu yazdı

Usta kalemler Giuliano'yu yazdı
  • 1
  • 12
Usta kalemler Giulianoyu yazdı

Gürkan Kubilay: En iyi F.Bahçe

4-4-2 başladı F.Bahçe. Alper ve Giuliano'yu öndeki ikiliye atarak. Önde basıyorlar, istekli oynuyorlardı. Ancak bu oyuncu yapısı ile, ceza sahası içine pas yaparak gireceklerine, orta yapmaya kalkınca, 12 dakika pozisyon bulamadılar. Ama sonra akıl başa gelip, pas oyununa dönünce, Alper ve Aatıf'la pozisyonlar gelmeye başladı. F.Bahçe, Kasımpaşa'yı sahasına hapsetmişti bu dakikalarda. Bu maça kadar 3 korner golü yemiş Kasımpaşa'ya 4'üncüyü atmak Roman'a nasip oluyordu. Takımdaki en önemli fark, müthiş iştah ve hırs idi. Her oyuncu, her alanda basıyor, Paşa'yı oynatmıyordu. Golden sonra "Ligin ceza alanı dışından şut ile en çok gol atan takımı" olan Kasımpaşa şutlar denemeye başladı.

Usta kalemler Giuliano'yu yazdı
  • 2
  • 12
Usta kalemler Giulianoyu yazdı

Maç önü A Spor'daki tahminimde anlattığım gibi de, ceza alanı dışından direk vuruş ve Mensah'ın ilk deplasman golü ile buldular. Aslında ilk yarının futbol anlamında hakkı olmasa da beraberliği yakaladılar.
'ceza sahası içi pas' ile ligin en çok gol atanı Fehenbahçe, Giuliano'ya Alper pası ile golle başladı 2. yarıya.

Tempo daha da artacak
Yine boğuyorlar, dripling ve ayağa ceza sahası pas ile her girişimde Şener dahil gol pozisyonuna giriyorlardı.
F.Bahçe kendinden o kadar emin ve istekli idi ki, Şener haftalar sonra ayağa orta ile Giuliano'ya attırıyordu.
Sezonun en istekli ve iyi oyunu oynanıyordu.

Usta kalemler Giuliano'yu yazdı
  • 3
  • 12
Usta kalemler Giulianoyu yazdı

Saracoğlu'nda. Aatıf-Valbuena değişikliği ile Fransız'ını da küstürmedi Kocaman. Dönüşü sonrası kendisinde görmeye başladığım olumlu değişikliklere "oyuncu psikolojisini anlamayı" da ekleyerek, o Valbuena da, yine ceza sahası içi pasla golü buluyordu.
Kasımpaşa'nın bulduğu gol bir anlık konsantrasyon kaybı sonucu idi.
Sonuç: Giuliano ve Şener başta, tüm takım en iyi maçını oynadı.
Fenerbahçe yükselişte, oyundan zevk alıyor oyuncular, bunu kondisyon anlamında iyi çalışmaya ve 3. bölgede en az 200 kez topla oynadığı maçlarda kazanmaya alışmaya bağlı.
Tempo sürer mi? Artarak sürer.

Usta kalemler Giuliano'yu yazdı
  • 4
  • 12
Usta kalemler Giulianoyu yazdı

Ertem Şener: Alex'e kardeş geliyor!

Fenerbahçe golcüsüz de kazanır. Fenerbahçe gibi bir takımın 'golcüsü yok' demek bahane olmaz, olmamalı. Elinde Giuliano, Aatıf, Alper, Valbuena gibi gole dönük isimler varken bu bahanelere sığınmak Fenerbahçe'ye ve Fenerbahçe'nin büyüklüğüne yakışmaz. Avrupanın önde gelen takımları zaman zaman değil çoğu zaman böyle oynuyor. Futbolda günümüzün kuralı bu. Savunmasından, ön liberosuna, orta sahasına, forvet arkasına kadar herkes gol atabilmeli. Hatta büyük takım değil küçük takımlar da böyle sistemleri deniyor. Sezona amatör takım gibi başlayan ve devam eden, gol atamayan Avrupa'nın en kötü takımlarından biri gösterilen İtalya Seri A ekibi Benevento bile kalecisi ile muhteşem gol bulmadı mı dün?

Usta kalemler Giuliano'yu yazdı
  • 5
  • 12
Usta kalemler Giulianoyu yazdı

Forvetelere iş bırakmadı! 90. dakikada hatta 90 artıda Benevento kalecisi Alberto Brignoli'nin attığı golü bu sezon hangi santrafor, hangi forvet attı ya da atabildi? Bitirdi Milan'ı bir kalecinin kafa golü. Soldado, Fernandao, Van Persie sakatmış, Janssen cezalıymış. Fenerbahçe taraftarının umrunda olmaz bu.

Hızlı oynayınca coştu
Aatıf var mı? Giulaino var mı? Alper var mı? Valbuena kulübede olsa bile var mı? Josef De Souza, Topal gol atabilir mi? Var mı böyle özellikleri? Var. Ben bunu düşünebiliyorsam Aykut Kocaman düşünemez miydi?

DİĞER GALERİLER