Spor turu 27/11/09

Kapat çeneni Carlos
F.Bahçe'nin yıldızı Roberto Carlos'un son dönemde Brezilya ve İspanya medyasına sık sık "Devre arasında ülkeme döneceğim" demesi sonunda yöneticilerin tepkisini çekti. Yöneticilerin, tecrübeli futbolcuya "Biz seninle ve menajerinle bu konuyu konuştuk. Şampiyonluğa giderken seni bırakmaktan yana değiliz. Sezon sonuna kadar takımda olmanı istiyoruz. Sezon bitiminde ise seni muhteşem bir törenle ülkene göndereceğiz" dediği öğrenildi.
Dünya Beşiktaş'a selam duruyor
Beşiktaş'ın tarihi Manchester United zaferi, dünyanın dört bir yanında büyük yankı uyandırdı. Televizyonlar, gazeteler ve internet siteleri Beşiktaş'a övgü yağdırırken "Old Trafford'da Beşiktaş zaferi", "Türkler turnuvaya damga vurdu", "Manchester'ın 8 yıllık rüyası sona erdi", "Manchester için kâbus gibi geceydi" şeklinde başlıklar kullanıldı. Bir Macar gazetesi ise "Beşiktaş, Kırmızı Şeytanlar'ı Old Trafford'a gömdü" başlığını tercih etti.
Luca Toni'ye Cimbom çağrısı
G.Saray, Bayern Münih'le ipleri koparan ve İtalya'ya dönmek isteyen golcüye "Bize gel ve eski parlak günlerine dön" mesajı gönderdi.
Şenol Güneş müjdeyi verdi
Trabzonspor, Şenol Güneş'e kavuşmak üzere. Seul'le yolları ayıran Güneş "Trabzon'u ben de çok istiyorum. Haftaya Türkiye'deyim" dedi.
Rijkaard kamptan ayrıldı
Turkcell Süper Lig'de bu akşam Bursaspor ile karşılaşacak olan ve Bursa'da Holiday Inn Otel'de kampta bulunan Galatasaray'ın teknik direktörü Frank Rijkaard, eşinin hastalanması üzerine apar topar ülkesi Hollanda'ya gitti.
DİĞER GALERİLER