Spor turu 21.01.2010

YILIN TRANSFERİ JO GALATASARAY'DA
G.Saray günlerdir sürdürdüğü forvet arayışında mutlu sona ulaştı ve Everton'un Brezilyalı golcüsü Jo'yu renklerine bağladı. Bir süredir İngiltere'de bulunan futbol şube sorumluları Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ, hem Jo'yu hem de kulübünü ikna etmeyi başardı. Üstünel-Yalçındağ ikilisinin, bonservis opsiyonu G.Saray'da olmak üzere kiralık sözleşmesini de yaptığı 22 yaşındaki yıldızı bu hafta sonunda İstanbul'a getirecekleri bildirildi.G.Saray'ın müthiş transfer operasyonu İngiliz Daily Mail gazetesi tarafından da tüm dünyaya duyuruldu. Gazetenin haberinde kiralık oynadığı Everton'da düşük formu ve disiplinsizlikleri nedeniyle bekleneni veremeyen Jo'nun G.Saray'a kiralandığı kaydedildi. Haberde, West Ham United'ın da Jo'yu almayı çok istediği ancak G.Saray'ın transferi gerçekleştirmeyi başardığı vurgulandı.

DENTİNHO'YA İMZA ATTIRILIYOR
Bir süredir Brezilya'da bulunan ve Dentinho için Corinthians ile kıran kırana pazarlık eden sportif direktör Aykut Kocaman, F.Bahçe yönetimine müjdeli haberi verdi. Kocaman, Corinthians ile anlaştığını söyleyince yönetici Cihan Kamer transferi resmi olarak bitirmek için hemen Brezilya'ya gitti. 20 yaşındaki golcünün hafta sonunda İstanbul'a getirilmesi bekleniyor.

SİVAS KADAR
FENERBAHÇE'de oynadığı dönemde taraftarın sevgilisi olan Stephen Appiah, 'Modern Ghana' isimli internet sitesine ilginç açıklamalar yaptı. Bologna'da forma giyen yıldız, sarı-lacivertli ekibin deneyimli oyunculara sahip olduğunu belirterek, "Liverpool gibi sürpriz yaparak Şampiyonlar Ligi'ni kazanması beni hiç şaşırtmaz" diye konuştu.TARAFTARLARIN kalbinde ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Appiah, "Kadıköy'deki maçları unutamam" dedi.F.Bahçe'nin Türkiye'nin en büyük takımı olduğunu kaydeden Ganalı, "G.Saray taraftarının Fenerbahçe için tehdit oluşturduğuna katılmıyorum.G.Saray, Fenerbahçe'nin ancak Sivas kadar rakibi olur" ifadesini kullandı.

UĞUR BORAL'IN TRANSFERİ PSG'Yİ KARIŞTIRDI
Teknik direktör Komboura, Boral'ın F.Bahçe'de bile yedek kaldığını belirterek transfere karşı çıkarken, sportif direktör Alain Roche, "3-2 biten Türkiye- Almanya maçının kasetlerini Komboura'ya izlettim. Böyle bir oyuncu bizi Avrupa'nın zirvesine taşıyabilir" dedi.

UMUTLARI TÜKETİYOR
BEŞİKTAŞ'ta Delgado'nun sakatlığı sorun yaratmaya devam ediyor.
Devre arasında izin alarak ülkesine giden ve tedavisini burada sürdürmek istediğini belirten Arjantinli yıldızın İstanbul'da yapılan kontrollerinde "güçsüz ve yetersiz" çıkması, başta Denizli olmak üzere tüm siyaz-beyazlıları adeta şok etti. SAĞLIK kurulu başkanı Prof. Mete Düren, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Delgado hazır değil, hazır olmak için bir aya daha ihtiyacı var. Gerektiğinden fazla yükleme yapılırsa daha kötü duruma gelebilir. Bilgileri hocaya ilettim, top artık onda.
Son kararını buna göre verecektir" dedi.

DİĞER GALERİLER