Spor Turu 21.11.2009


8jk HAHAHA

Twitter’da, “8JK’yı parçalamamız için artık geri sayım başladı” diye yazarak ortalığı kızıştırdı. FENERBAHÇE’li Kazım Kazım, bugünkü derbi öncesi Beşiktaşlıları çok kızdıracak sözler sarf etti. Kazım, kendisine ait twitter hesabında dün İngilizce olarak yayınladığı mesajda, ezeli rakiplerinin 8-0’lık Liverpool mağlubiyetine göndermede bulundu ve Beşiktaş’ı ‘8JK’ diye tanımlayarak “8JK’yı parçalayacağız” şeklinde tahrik edici bir ifade kullandı.

DERBİNİN GALİBİ KİM OLUR? ANKETE KATILIN!


Skandalsaray!

G.SARAY’da skandalların arkası kesilmiyor! Sarı-kırmızılı takımda, basketbolda Cemal Nalga’nın başka isimle oynatılması gündemden düşmeden bu kez Arda Turan skandalı yaşandı. Domuz gribi olduğu açıklanan yıldız oyuncu, dün Florya’da idmana çıktı. A takımın sabah 10.30’da gerçekleştirdiği antrenmanın ardından tüm futbolcular tesisleri terk etti. Daha sonra Arda Turan Florya’ya gelerek yalnız başına idman yaptı.


Türkiye eriyor!

FIFA Kasım ayı sıralamasında A Milli Takımımız 41. sıraya kadar düşerek, Ağustos 1999'dan bu yana en kötü derecesini elde etti. 2010 Dünya Kupası finallerine gidemeyen Milli Takımımız, FIFA Kasım ayı sıralamasında iki basamak daha düşerek 41. sıraya kadar geriledi. Ay-yıldızlılar, 40. sırada bulunduğu Ağustos 1999'dan bu yana sıralamada en kötü derecesini aldı. Geçtiğimiz Şubat ayında 10. sırada bulunan Türkiye, Haziran ayından bu yana ise 29 basamak geriledi. FIFA sıralamasında Milli Takımımız'ın grubundan finallere giden İspanya, Brezilya'nın yerine birinci sıraya yükselirken, Rusya'yı eleyen Slovenya 16 basamak birden çıkarak, 33. sıraya yerleşti. Hollanda ve İtalya'nın 3 ve 4. sıradaki yerlerini koruduğu FIFA sıralamasında Portekiz beş sıra birden yükselerek 5. sırada kendisine yer buldu. Almanya (6), Fransa (7), Arjantin (8), İngiltere (9), Hırvatistan (10) ilk 10 sırada yer alan diğer takımlar oldu.


Patron Elano!

GALATASARAY’da bu sezon bekleneni veremeyen Elano Blumer, Manisaspor maçında sarı-kırmızılı takımın liderliğini üstlenecek. Rijkaard’ın, Arda ve cezalı Barış’ın yokluğunda onbirde oynatacağı Brezilyalı yıldızla baş başa bir görüşme yaparak, “Forma istiyordun işte sana şans. Manisa maçında orta sahanın patronu sensin. Çık ve kaliteni göster” dediği bildirildi.


Güiza’nın rakibi Riera!

İspanyol Marca Gazetesi, Del Bosque'nin İspanya Milli Takımı'yla Dünya Kupası'na gidecek isimleri belirlediğini yazdı. Haberde, tecrübeli teknik adamın sadece 2 isimde kararsız kaldığı belirtilerek "Del Bosque, Navas ile Hernandez ve Riera ile Güiza arasındaki tercihini henüz yapamadı" ifadelerine yer verildi. Ayrıca Navas ve Hernandez arasındaki tercihe eşit şans verilirken, Albert Riera Güiza'ya oranla daha şanslı gösterildi.

DERBİNİN GALİBİ KİM OLUR? ANKETE KATILIN!

DİĞER GALERİLER