Spor turu 07.01.2010

COSTA ELDEN KAÇTI 

Galatasaray'a , Ricardo Costa şoku... Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Portekizli oyuncu için 500 bin euro bonservis bedeli karşılığında Wolfsburg ile anlaşan Haldun Üstünel dün Ricardo Costa'nın menajeri ile masaya oturdu. İmzaların atılması beklenirken son anda Valencia'nın devreye girmesi işi bozdu. Üstünel 1 yılı opsiyon olmak üzere 2.5 yıllık sözleşme teklif ederken, geleceğini garanti altına almak isteyen Ricardo Costa'nın Valencia'nın 3.5 yıllık önerisini kabul ettiği haberi geldi. Haldun Üstünel'in büyük bir şaşkınlık yaşasa da hemen Stuttgart'tan Boulahrouz ve Atletico Madrid'den Ujfalusi üzerinde yoğunlaştığı bildirildi.

YILDIRAY YİNE LİSTEDE

Stuttgart'la yollarını ayıran milli futbolcu Yıldıray Baştürk'ün menajeri Reza Fazeli, Türkiye'den teklif aldıklarını söyledi. Radyospor'da Özgür Sancar'a açıklama yapan Fazeli, "Bedelsiz serbest kalan Yıldıray için teklif aldık" derken yıldız oyuncunun, Delgado'nun durumuna bağlı olarak yeniden Beşiktaş'ın gündemine geldiği belirtildi. 

TJIKUZU GÖNDERİLİYOR 

Yabancı forvet için kontenjan açmak isteyen Trabzonspor yönetimi, Tjikuzu'yu kiralık olarak göndermeyi kararlaştırdı. Fırtına'daki sorunlu futbolcuların başında gelen Tjikuzu'ya Diyarbakırspor talip oldu. Namibyalı oyuncunun, Güneydoğu ekibine gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

ASLAN'IN GÖZDESİ

Sercan Yıldırım gündemden düşmüyor. 19 yaşındaki futbolcuya Galatasaray ve Beşiktaş'ın ilgisi devam ederken menajeri Metin Korkmaz, maraton.com.tr'ye transfer görüşmelerinin perde arkasını anlattı. Korkmaz, Beşiktaş'ın genç oyuncu için Batuhan Karadeniz, Serdar Özkan ve 5 milyon euro önerdiğini açıkladı. Batuhan ve Serdar'ın Bursa'da oynamaya 
yanaşmadığı için bu teklifin devre dışı kaldığını belirten Metin Korkmaz, Galatasaray'ın ise Sercan'la çok ciddi şekilde ilgilendiğini ifade etti. Bursa'nın sarıkırmızılı kulübe bir gün süre verdiğini söyleyen Korkmaz, "Kısa bir süre içinde Sercan'ın durumu netleşecek" şeklinde konuştu.

GALATASARAY'A RUUD MÜJDESİ 

Real Madrid'le yollarını ayıracak olan Ruud van Nistelrooy, G.Saraylılar'ı sevindirecek açıklamalar yaptı. Hollandalı golcü, "Rijkaard ile görüştüm, beni ikna etti. G.Saray'da oynarım" dedi. Ancak Nistelrooy'un 2.5 milyon euro istediği G.Saray'ın ise 2 milyon euro önerdiği belirtilirken, pazarlığın sürdüğü kaydedildi.

DİĞER GALERİLER