Spor turu 06.01.2010

Fener'e buldozer gibi golcü: Hulk
Fenerbahçe'nin forvet adayları arasına müthiş bir isim daha katıldı. Portekiz'in Record gazetesinin haberine göre sarı-lacivertli ekip, Porto'nun Brezilyalı golcüsü Hulk'u transfer etmeye kararlı. Gazete, F.Bahçe'nin, Hulk'a talip olan diğer takımlardan daha iyi teklif sunmaya kararlı olduğunu yazdı.

Zarar veriyor
ADI transfer gündeminden düşmeyen Sercan Yıldırım'ın babası Kenan Yıldırım, söylentilerin çoğalmasından rahatsız... Aile olarak konunun içine çekilmelerinden şikayet eden Yıldırım, "Geçen yıl bazı görüşmelerimiz oldu ama bu sezon hiçbir şeye karışmadık" dedi.

Ocak kabusu
GALATASARAY transfer çalışmalarını büyük bir hızla sürdürürken, ocak ayında takıma kazandırılan isimler büyük hayal kırıklığı yaratıyor. NTV Spor'un haberine göre ara transferde sözleşme imzaladığı oyuncularda bir türlü istikrarı yakalayamayan Aslan, bu isimlerin neredeyse hepsiyle yarım sezon sonra yollarını ayırdı. HAKAN Yakın, Ribery, Niculescu, Lukunku, Revivo, Xavier ve Barusso'nun G.Saray macerası 6 ay sürdü. 4.5 sezon boyunca Florya'da ter döken Volkan Arslan, 'devre arasında alınıp en çok takımda kalan' oyuncu oldu. Ocak 2007'de alınan Emre Güngör, devre arasında gelip, halen Aslan'da olan tek oyuncu durumunda.

Zenit'i bekliyoruz
ANTALYA'da düzenlenen hakem ve gözlemci seminerinin açılışına katılan başkan Sadri Şener, Fatih Tekke konusunda açıklamalarda bulundu. Rusya'nın Zenit St. Petersburg takımıyla görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Sadri Şener, "Fatih kulübüyle daha kolay anlaşır diye işi şimdilik ona bıraktık. Fatih istiyorsa şimdi gelip, gelecek sezon için imza da atabilir" dedi.

İnanmayan gitsin
MUSTAFA Denizli, dün sabah futbolcularıyla toplantı yaptı. Bir yıl önce aynı otel ve aynı salonda konuşurken, benzer sorunlar yaşadıklarını belirten tecrübeli hoca, "Ben size o gün şampiyon olacağımızı tüm kalbimle söylemiştim. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum" dedi ve şöyle devam etti:
"BEN size güveniyorum ve hepinizin benimle aynı fikirde olduğunu biliyorum. Bu inancı paylaşmayan varsa hemen gidebilir. Sizler şampiyon takımın, şampiyon futbolcularısınız. Bunu sakın unutmayın. Mayıs ayında mutlu sona ulaşacak takım yine biz olacağız."

DİĞER GALERİLER