Spor yazarlarından Gaziantepspor-Fenerbahçe yorumu

HAVLU ATMIŞLAR(TAYFUN BAYINDIR)

Artık net bir gerçek var. Fenerbahçeli futbolcularla, teknik direktör Dick Advocaat ve perşembenin gelişini çarşambadan göremeyen yönetim, lige havlu atmış durumdalar... Advocaat şafak sayan asker gibi, lig bitse de şu Fenerbahçe'den tezkeremi alsam diyor. Oyuncular da ondan farklı değil. Biraz istekli gibi görünüp tribündeki bir avuç Fenerbahçeliyi kandırmak ister gibiler, oysa kendilerini kandırmaktan öteye gidemiyorlar.

LENS OLMASA NE YAPACAK?

İnanılacak gibi değil ama koskoca Fenerbahçe takımı bütün yükü tek bir oyuncunun sırtına yığmış, Süper Lig oynuyor. Savunmaya yardıma giden de Lens, orta sahaya kadar gelip kendisine birkaç pozisyon sonra olası pas imkânı yaratmaya çalışan da Lens... Neredeyse tüm hücum çıkışlarını yapan oyuncunun adı da Lens, zorlukla bulunan 3-4 gol pasını üreten de Lens, golü atan da ister inanın ister inanmayın yine ama yine Lens. Sormak lazım Jeremain Lens olmasa bu takım acaba ne yapacak?

NE HALLERE GELDİ

Yazık koskoca Fenerbahçe ne hallere geldi! Advocaat'ın dediği gibi lig ikinciliği bile artık tehlikede. Hatta bu vurdumduymaz görüntüyle sarı-lacivertliler ilk dördün dışında kalırsa kimse şaşırmasın. Ne sahada oynayanlar ne de kenardan gelenler ilerisi için umut vermiyor. Gerçekçi konuşalım, bu sezonun kalan bölümünde Fenerbahçe'den puan almayan takımı döverler...

DURUM NE OLURSA OLSUN(UĞUR MELEKE)

Oyun dengede. Hatta topa biraz daha fazla sahip olan taraf, ev sahibi takım gibi. Birkaç dakika önce Antep'in sağ açığı net bir gol pozisyonunda kayıp düşmese skorun 2-1'e gelmesi işten bile değil.Yukarıda özetlediğim durum 1992'de de yaşansa, 1968'de de, sene 1985 de olsa, 2005 de; F.Bahçe'nin o günkü teknik direktörü gidişatı değiştirmeye çalışır. Puan tablosundaki durum ne olursa olsun F.Bahçe kazanmak için gereken değişiklikleri yapar, kenarda ne kadar hücumcu varsa oyuna girer. Hatta çoğunlukla o forvetler girerken, çıkanlar daha defansif oyuncular olur.

MÜZEYİ GEZMEMİŞ

Süper Lig'in genetiğiyle ilgili bir konudur o. F.Bahçe her sene, her durumda, koşullar ne olursa olsun Antep'e, Kayseri'ye, Adana'ya, Ankara'ya kazanmaya gider. Başka bir hedefi olmaz. Olamaz. Eğer bir teknik adam, adı her ne olursa olsun, pasaportu hangi ülkeye ait olursa olsun, Antep-Fenerbahçe maçı 1-1 giderken 70'e kadar oyuncu değiştirmiyor, son değişiklik hakkını da bir defansif orta saha için kullanıyorsa, o antrenör bu takımı ve bu ülkeyi tanımıyor demektir. Kulübün tarihini bilmiyor demektir en azından. Müzeyi gezmemiş demektir.

DİĞER GALERİLER