Spor yazarlarından çarpıcı G.Saray maçı yorumu

İşte Galatasaray-Kasımpaşa maçına dair öne çıkan yazar yorumları

Spor yazarlarından çarpıcı G.Saray maçı yorumu

Erman Toroğlu: Genç Ozan'a sahip çıkın

Maç başlıyor ve Kasımpaşa, G.Saray'ın bütün alanlarını kapatıyor, rahat çıkmasını engelliyor. Sarı-kırmızılılar da ona yardım ediyorlar. Nasıl? Arkada çok top gezdirerek Kasımpaşa takımının hem adam adama hem de alan olarak yer almasını sağlıyorlar.
Yani, G.Saray ağır oynuyor. Bu da Kasımpaşa'nın işine geliyor.
G.Saray arakasından orta alana, orta alandan da ileriye baskı olmadığı için dönen topları Kasımpaşalı oyuncular alıyorlar. Ne zamana kadar böyle devam ediyor.
G.Saray öne geçene kadar. Öne geçince olay çözülüyor. Neden?

Spor yazarlarından çarpıcı G.Saray maçı yorumu

Çünkü artık Kasımpaşa, G.Saray'ın üstüne gelmeye mecbur. Gelmezse zaten mağlup olacak. İşte o zaman da G.Saray'ın çabuk adamları sahneye çıkıyor. Biraz da topu iyi kullanınca aradaki fark meydana çıkıyor.
Yalnız dün bir oyuncu dikkatimi çok çekti. Stoper oynayan Okan.
Bence dün akşamın ve sahanın en iyisiydi. Neden? Zamanlaması çok iyi, iyi toplar kesiyor ve en beğendiğim yanı da rakip üzerine gelip depar attığında ona hamle yapıp düşürmeye kalkmıyor.

Spor yazarlarından çarpıcı G.Saray maçı yorumu

Onun yanında ve önünde koşarak rahatsız ediyor ve faul yapmıyor. Şu anda Türkiye'de bu hareketi yapan defans adamı çok az. Ya gidip 'dan' diye vurup adamı düşürüyorlar, ya da adam topla yanlarından geçiyor.
Ozan rakiplerini engelliyor. Yüz ifadesine ve vücut diline göre çok hırslı ve inatçı bir tip. Tam bir defans adamı görüntüsü var. İnşallah üstüne koyarak devam eder.
Türkiye'de defans adamlarına, stoperlere, orta sahanın ortasındaki adamlarda milyon euro'lar verildiği yerde böyle oyuncuları çıkarıp oynatmak ve kazandırmak çok doğru işler.

Spor yazarlarından çarpıcı G.Saray maçı yorumu

Bülent Yıldırım'ın verdiği bir penaltı kararı var. Arkadan ve önden yapılan kamera çekimlerinde, sanki penaltıymış gibi geliyor. Ama bir pozisyon var ki, iki futbolcuyu kesitten çekiyor. Bu çekimde G.Saraylı oyuncu, son anda ayağını rakibin önünden geri alıyor. Beyazlı oyuncu da kendini atıyor. Bana öyle geldi. İnşallah ben yanılırım.
En son atılan golde niye VAR el koymadı, merak ediyorum? Benim kafamda bir soru işareti yarattı.

Spor yazarlarından çarpıcı G.Saray maçı yorumu

Neden mi? Çünkü yarın gelecek olan şampiyonluklarda 1 golün bile önemi büyük. Ben tam da bunları yazdırırken, hakem VAR'a gitti ve ardından da golü iptal etti.
Anlayamadığım bir olay var. Ofsayt pozisyonlarında hakem VAR'a gitmeyecekti, yukarıdan üç boyutlu görüntülerle pozisyon çözülecek ve hakeme bildirilecekti; ofsayt veya değil diye. Tabi bu genelde söylenenler, demek ki söylentilere inanmayacağız.

DİĞER GALERİLER