Şaşırtan benzerlik

3'ü Spor Toto Süper Lig, 1'i de UEFA Avrupa Ligi'nde olmak üzere üst üste 4 yenilgi alarak son yılların en kötü performanslarından birine imza atan Beşiktaş'ta teknik direktör Bernhard Schuster de tartışılmaya başlandı.
Üst üste aldığı yenilgilerle son 5 sezonun en kötü dönemini geçiren Beşiktaş'ta Alman teknik adam Bernd Schuster'e yönelik eleştiriler ilk defa bu kadar yüksek sesle dillendirilmeye başladı. Ancak Schuster'in Beşiktaş'ın başına geçtikten sonra kaydedilen istatistikleri ise ilginç bir sonucu ortaya çıkardı. Schuster, ilk haftalar itibarıyla geçtiğimiz günlerde Galatasaray'dan gönderilen Hollandalı teknik adam Frank Rijkaard'la ilginç benzerlikler gösterdi. Schuster'le Rijkaard arasındaki şaşırtıcı benzerlikler, Alman teknik adamın da sonunun Rijkaard gibi olup olmayacağı sorusunu akıllara getirdi.
İşte iki teknik adamın takımlarının başındaki şaşırtıcı benzerliklerinden bazıları:
Galatasaray yönetiminden çeşitli isimlerin zaman zaman yaptıkları açıklamalara göre Frank Rijkaard, Sarı-kırmızılı kulübün tarihteki en iyi kadrosunu çalıştırmıştı. Beşiktaş yönetimine göre de Bernd Schuster, Siyah-beyazlı taraftarların 'Rüya Takım' diye tabir ettikleri kadronun başına geçti.
UEFA Avrupa Ligi ön elemeleri nedeniyle geçtiğimiz yıl Galatasaray, bu sene ise Beşiktaş sezonu erken açtı. Her iki takım da ön eleme maçlarında golcü kimlikleriyle ön plana çıkarken; ön elemelerdeki 6 maçta geçtiğimiz sezon Galatasaray 19, Beşiktaş ise 17 gol kaydetti.
DİĞER GALERİLER