Martin Skrtel'in en büyük sırrı!

Fenerbahçe'nin yeni stoperi Martin Skrtel'i, Daily Mirror yazarı Martin Lipton anlattı.

16 YAŞINA KADAR FORVET OYNADI!

Slovakya futbolunun en önemli oyuncuları arasında yer alan Martin Skrtel, 2008 yılından beri Liverpool formasını giyiyordu. Futbol oynamaya 6 yaşında başladı. Futbolun yanı sıra babasından etkilenip buz hokeyine de merak saldı. 16 yaşına kadar futbol kariyerinde oynadığı pozisyon sol kanat ve forvetti.

GÜÇLÜ FİZİĞİ NEDENİYLE STOPERLEŞTİRİLDİ

Ancak Slovakya Genç Milli Takımı'nda güçlü fiziği sebebiyle pozisyon değiştirdi ve stopere geçti. 2012 yılında Liverpool'un en iyi oyuncusu seçildi. 8 yılda 300'e aşkın maça çıkan Skrtel, gerçekten çok iyi bir stoper. Kesinlikle Fenerbahçe taraftarları onu her yönüyle çok sevecektir.

GERÇEK BİR SAVAŞÇI

Bir kere karşılarında gerçek bir savaşcı ve takımı için tüm gücünü sahada sonuna kadar verebilen bir oyuncu görecekler. Maçlara her zaman yüksek konsantrasyonla çıkar. Kaybetmeyi asla kabullenemez bir yapısı vardır.

TEKMEYE KAFA ATAN CİNSTEN

Duran toplarda rakip sahada tehlike yaratırken, savunmada da aynı şekilde başarılıdır. Kolay kolay rakibine kafa topu vermez, adam markajında çok etkilidir. Sert bir oyuncudur. Onun oyun stili, tekmeye kafa atan cinstendir. Dezavantajı ise biraz ağır olması. Hızlı oyunculara karşı zaman zaman sıkıntı yaşayabilir.

DİĞER GALERİLER