Galatasaray'ın Bomba Transferleri

HASAN ŞAŞ

Geldiği Kulüp: Ankaragücü

ADRİAN İLİE

Geldiği Kulüp:Steaua Bükreş

KUBİLAY TÜRKYILMAZ

7 Aralık 2000'deki 2002 FIFA Dünya Kupası Elemeleri maçında Zürih'de Faroe Adaları'na karşı penaltı golleriyle hat trick yapması o zaman için bir rekordu. Bu rekor daha sonra 2 Haziran 2004'de Arjantin'e karşı oynayan Brezilyalı Ronaldo tarafından kırıldı ve Galatasaray-Manchester United arasındaki tarihi maçta da 2 golü bulunuyor ve o maçta Galatasaray 2-0 dan 3-2'e getirmeyi başarmış; fakat maç 3-3 bitmişti. Bu skor sayesinde de Galatasaray, Manchester United'ı eleyip Şampiyonlar Ligi'ne katılmıştır.

Futbolcu kariyerinin en parlak günlerini Galatasaray'da geçirmiştir.

HAGİ

Geldiği Kulüp: Barcelona

 

PREKAZİ

Fazla söze gerek yok 2... Bir kuşak onunla büyüdü.

agi mi büyük Cevad mı büyük sorusunun yanıtı dünyanın her yerinde aynıdır; HAGİ… Hagi mi Galatasaray'a daha büyük katkı yapmıştır, Cevad mı sorusunun yanıtı da ağırlıklı olarak HAGİ çıkar! Ama soru Galatasaray tarihinin en önemli yabancı oyuncusu kimdir? sorusu ise benim yanıtım burun farkıyla Cevad'dır.

Çünkü kaldırdığı su itibariyle Hagi'den büyüktür Cevad. Bu sorunun yanıtı sportif değil bende! Bu çok daha toplumsal bir yanıt… Prekazi bir dönemdir, Prekazi bir olaydır… Dönemleri kıyaslarsanız Cevad'ın seksenli yılların sonunda Galatasaray'a kattıklarının toplumsal bilançosu, Türkiye vizyonuna neler eklediğine bakılırsa sorunun yanıtı Cevad'dır. 

UEFA KUPASI Türkiye için futbol belgeselidir. Şampiyon Kulüpler Kupası Yarı Finali ise Türkiye'nin belgesel eskizi…Prekazi de o eskizi çizen adamdı… Bir nesil Cevad'ın saçları gibi kendi saçlarını kestirdi; unutulmamalı!   

DİĞER GALERİLER