Galatasaray'a transferi kesindi, Fenerbahçe'ye gitti! Olay yaratan transfer

Bir yanda Galatasaray bir yanda Fenerbahçe... Türk futbolunun sembolü olan bu iki kulüp saha dışında pek çok defa karşı karşıya geldi. Bunların başında takımların kadrolarına kattıkları futbolcular geliyor. İçlerinde öyle bir isim var ki, savaş çıkmadığına şaşmalı. Galatasaray'la anlaşan, Galatasaray formalı fotoğrafları manşetleri süsleyen o isim ertesi gün Fenerbahçe'ye imza attı, ortalık karıştı. Peki Galatasaray ve Fenerbahçe arasında olay yaratan o isim kim?

Türkiye'nin 4 büyüklerinin tarih boyunca rekabeti asla dinmedi. Bu rekabet kimi zaman saha dışına taşıyor. İşte onlardan biri daha. Fenerbahçe'nin, Galatasaray'a imza attıktan sonra aklını çeldiği yıldızın açıklamaları şaşırtan cinsten.

Sağ tarafta gördüğünüz bu minik, yıllar sonra Galatasaray ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirecek ardından Fenerbahçe'nin sembol isimlerinden biri olacaktı.

"O en çok parayı sever.", "Üç yıl boyunca hem Fenerbahçe'den, hem Galatasaray'dan hem de Sarıyer'den maaş aldı.", "Galatasaray maçında, daha önce Ergun Gürsoy'dan Galatasaray'a geleceğim diye para almıştı.", "Galatasaray'la anlaşıp sarı-kırmızılı formayı giydi ve fotoğraf çektirdi. Sonra Fenerbahçe'ye gidip 'Bakın Galatasaraylı oluyorum' diye pazarlık yaptı. Sonunda Galatasaray'ı bırakıp Fenerbahçeli oldu.", "Fenerbahçe onu Bodrum'a kaçırdı." bunların hepsi Fenerbahçe'nin sembol isimlerinden biri olan Rıdvan Dilmen hakkında söylenen sözler.

Hem Sarıyer'de hem de Milli Takım'da fırtınalar estiren Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın radarındaydı. Sarıyer'de dördüncü senesini tamamladı ve ardından 'çok istediği' Galatasaray'a gitmeye karar verdi.

Ergun Gürsoy ile her konuda anlaştı. Ardından Galatasaray formalı fotoğrafları gazete manşetlerini süsledi. Buraya kadar her şey tamam peki ya sonra?

DİĞER GALERİLER