Fenerbahçe - Beşiktaş maçının akıbeti belli oldu!

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Kadıköy'de oynanan ve olaylar nedeniyle 57. dakikada hakem Mete Kalkavan tarafından durdurulan kupa derbisi, daha sonra tatil edilmişti. TFF, önümüzdeki çarşamba günü toplanıp bir karar verecek. Peki, bu zirveden ne karar çıkacak? Çeşitli öngörüler ortaya atılırken, en ağırlık görüş maçın tehir edildiği dakikadan itibaren yeniden oynatılması...

Bu görüşü savunanlar, TFF'nin geçen sezon aldığı bir kararı örnek gösteriyorlar... Geçtiğimiz yıl 30 Nisan'da Arsinspor ile Mardin 47 Spor arasında Erzurum'da oynanan 3. Lig'e terfi maçında benzer olaylar yaşanmış, saldırıya uğrayan Arsinspor kalecisi Ercan Ezgi hastaneye kaldırılmıştı.

HUKUKÇULAR: BENZERLİKLER VAR

Müsabakanın hakemi Burak Taşkınsoy, Mardin 47 Spor'un 8-7 önde olduğu seri penaltı atışlarının yapıldığı sırada çıkan olaylar sonrasında maçı tatil etmişti. TFF Yönetim Kurulu, bu olay için toplanıp maçın yarım kaldığı şartlarda oynanmasına karar vermişti. TFF, bu karara ise Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20'nci maddesini dayanak göstermişti.

25 Mayıs'ta kaldığı yerden yani penaltı atışlarıyla devam edilen maçı Arsinspor 11-10 kazanıp 3. Lig'e çıkmıştı. Spor hukukçuları ve bazı eski hakemler, iki olayın büyük benzerlik gösterdiğini, F.Bahçe-Beşiktaş maçının da kaldığı dakikadan, yani 57'den itibaren yeniden oynanmasının en doğru karar olacağını savunuyorlar.

DAHA VAHİM OLAYLAR YAŞANMIŞTI

30 Nisan 2017'de oynanan Arsinspor-Mardin 47 Spor arasındaki maçta da derbideki olaylara benzer hadiseler yaşanmış, yaralananlar olmuştu. Arsin kalecisi Ercan Ezgi, öfkeli taraftarların elinden güçlükle kurtarılmış, sonrasında hastaneye kaldırılmıştı.

DİĞER GALERİLER