F.Bahçe neden elendi? İşte taraftarları şoke eden yanıtı

GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ, SERBEST KÜRSÜ

Sabah Gazetesi yazarları, Serbest Kürsü köşesinde değerlendirmelerde bulundu. İşte Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray sözleri...

BENCE BAŞARABİLİRLER

- Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adayı konumunda… Sizce Şenol Güneş, Gordon Milne'in üst üste 3 şampiyonluk rekoruna ulaşabilir mi?

METİN TEKİN: Bugün o rekor için bakmanın hiçbir anlamı yok. Sonuçta 2 olmadan 3 olmaz! Tabii ki hedef, Şenol Hoca'nın bakış açısı, tavrı daha başka… O hep önündeki maça bakar. Doğrusu da budur. Bu kadronun bunu başarma yeterliliği var mı dersek, bence var.

FARKLI DÖNEMLERİN FARKLI TAKIMLARI

METİN TEKİN: Rakiplerin gelecek yıl alacağı şekil ve takım yapısı da önemli ama oturmuş ve sürekliliği olan Beşiktaş, bu tip başarılara imza atar ama önce ikinci şampiyonluk. Milne'in takımıyla, bu takımı kıyaslarsak ikisinin benzer yönleri, başarılı oluşları (gülüyor)... Farklı dönemlerin farklı takımları bunlar. Benzer özellik, oyuncu kalitesi. Türk ağırlıklı bir kadroyduk biz ama yeterlilik üst düzeydeydi. Bu ekipte daha da güçlenme şansına sahip. Beşiktaş bu başarıyı sürdürebilir.

KENDİSİ DE BİLMİYORDUR

GÜRCAN BİLGİÇ: Şenol Güneş, nasıl iyi bir planlayıcı olduğunu gösterdi. Önemli oyuncular kaybetmesine rağmen, sistemini ve tavrını korudu. Şampiyonlar Ligi performansı da önemli bir belgedir. Kulübün mali yapısı belli. Kiralık oyuncuları var. Önümüzdeki sene hangi kadroyu kuracağını, kendisi de bilmiyordur. Fakat sistemde istikrar sağladığı için ve onu zorlayacak rakipleri uzun süre ortalarda görünmeyeceği için, üçüncü, hatta dördüncü şampiyonluk bile konuşulabilir Beşiktaş için.

2-3 SEZON ŞAMPİYONLUĞA AMBARGO KOYABİLİR

MURAT ÖZBOSTAN: Beşiktaş yönetimi, kendisiyle çalışmaya devam ederse, 3 de olur 4 de.. Neden olmasın? Hocanın sözleşmesi bitiyor ama bildiğim kadarıyla opsiyonu var bir yıl daha. Ama Beşiktaş yönetimi bir hamle yapar ve der ki, "Hocam gel 5 senelik bir anlaşma yapalım" 10 numara iş olur. İki taraf da mutlu olur bu işten. Beşiktaş'ın iyi kadrosu var, taraftarı var, yeni stadı var, yıldızları var, parası var... Şu an diğer rakipler yok. Beşiktaş bunu iyi değerlendirip, 2-3 sezon şampiyonluğa ambargo koyabilir. Şenol Güneş, yeni bir Gordon Milne efsanesi yaratabilir

DİĞER GALERİLER