Fatih Terim aslında Galatasaraylı değilmiş! Fenerbahçe'nin kapısından döndü

Türkiye'de spor camiasında, bazı isimler bazı takımlarla tamamen özdeşleşmiş durumda. Peki aslında gerçek böyle değilse? Bazı takımlarla özdeşleşmiş isimlerin, aslında başka takımları desteklediklerini duyunca hayrete düşmemek elde değil. Peki ya Fatih Terim ile Fenerbahçe'nin bağını biliyor muydunuz? Adı Galatasaray denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Fatih Terim hakkında bu gerçeği duyunca çok şaşıracaksınız. İşte futbolcuların tuttuğu takımlar.

Adı Galatasaray ile özdeşleşen bir isim Fatih Terim. Galatasaray, Fatih Terim'in teknik adamlığı döneminde başarıdan başarıya koştu. Son şampiyonluğunu ise geçtiğimiz günlerde kesinleştirdi. Peki ya Fatih Terim'in bir Fenerbahçeli olmanın kapısından döndüğünü söylesek?

Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen, 1996 yılında Fatih Terim'i Fenerbahçe'nin başına getirmek istediğini ancak Galatasaray yönetiminin ondan önce davrandığını açıklamıştı.

FATİH TERİM FENERBAHÇELİ OLSAYDI?

Ne olurdu bilinmez tabi. Ama bir gerçek var ki o da Fatih Terim'in artık Galatasaray camiasına mâl olduğu. Peki ya Fatih Terim'in küçük yaşlarda tuttuğu takımı biliyor musunuz?

FUTBOLCULARIN ÇOCUKKEN TUTTUKLARI TAKIMLAR

BURAK YILMAZ - BEŞİKTAŞ

Dört büyüklerde oynayan nadir futbolculardan. Dört büyüklerde ilk olarak Beşiktaş forması giydi ama kariyerinin en başarılı dönemlerine Trabzonspor ve Galatasaray'da imza attı. Babadan miras Beşiktaşlıdır.

DİĞER GALERİLER