Eskiden Türkiye'deydiler Şimdi Neredeler?

SAUNDERS-Aston Villa’dan Galatasaray’a gelen Galli oyuncu, 95-96 sezonunda sarı-kırmızılı formayı giymişti. Bitiriciliği ile ön plana çıkan Saunders, özellikle Fenerbahçe ile yapılan Türkiye Kupası final ikinci maçının 120. dakikasında attığı gol ile hatırlanır. Futbolu 2001 yılında Bradford City’de bırakan eski milli oyuncu, son olarak İngiltere alt lig takımnlarından Wrexham'ı çalıştırıyor..
KARHAN-Beşiktaş’ın 2000 senesinde Real Betis’ten transfer ettiği Slovak oyuncu, 25 maçta oynamış ve sakin oyun anlayışı ve performansıyla dikkat çekmişti. 2001 yılında siyah-beyazlılardan ayrılan Karhan, halen Almanya 2. Lig takımlarından Mainz’da forma giymekte..
TAMAS-Fatih Terim’in Galatasaray’daki 2. döneminde transfer edilen Rumen oyuncu, takıma fazla uyum sağlayamadığı ve kötü performans sergilediği gerekçesiyle 2004 Ocak ayında gönderilmişti. 25 yaşındaki futbolcu şu anda Fransa Ligi takımlarından Auxerre’in futbolcusu olmasına rağmen Dinamo Bükreş'te kiralık olarak oynuyor..
MİRKOVİÇ-2000 yılında Juventus’tan Fenerbahçe’ye gelen ve 3 sezon sarı-lacivertli formayı başarıyla giyen Mirkoviç, 2003 yılında ülkemizden ayrıldı. Kariyerini 2006 yılında sakatlığı nedeniyle Partizan’da noktalayan eski milli oyuncu, şu anda ülkesi Sırbistan’ın sportif direktörlüğünü yapıyor..
LETCHKOV-Bulgaristan’ın altın jenerasyonunda yer alan Letchkov, Beşiktaş’a büyük ümitlerle transfer edilmişti. 94 Dünya Kupası’ndaki başarılı performansını siyah-beyazlılarda sergileyemeyen eski milli oyuncu, 98 yılında ülkemizden ayrılmıştı. Letchkov doğduğu yer olan Sliven’de belediye başkanlığı yapıyor..
DİĞER GALERİLER