Vav TV İzle

Elde patlayan transferler

Az sonra okuyacaklarınız bir zamanlar büyük umutlarla transfer edilen ama elde patlayan yıldızların hikayesidir. Bu yıldızlar arasında 3 Fenerbahçeli, 3 Beşiktaşlı, Galatasaray ve Trabzonspor'da da 1'er  isim var...

Cska formasıyla geçirdiği başarılı dönemin ardından dikkatleri üzerine çeken Jo, 2008 yılının yaz döneminde İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'ye 18 milyon pounda transfer oldu.

 

City formasıyla 9 karşılaşmada 1 gol kaydeden Brezilyalı golcü, sergilediği kötü performansın ardından Everton'a kiralandı. Everton'la olan kiralık sözleşmesi sona eren Jo 6 aylığına yine kiralık olarak Galatasaray'a gönderildi.

Tottenham Kubülü 2007-2008 sezonunun başında Porstmouth'a kiraya verdiği Defoe'yu 2007-2008 sezonunun devre arasında yine Porstmouth'a 8 buçuk milyon Euro'ya sattı.

Ancak Tottenham 8.5 milyon Euro'ya sattığı Defoe'yu aynı sezonun sonunda 18 milyon Euro'ya tekrar kadrosuna kattı. Bu transfer nedeniyle Tottenham Kulübü eleştiriler aldı ve tam bir transfer fiyaskosuna neden oldu.

Adrian Mutu, Parma'dan Chelsea'ye 2003 yılında 15.8 milyon pounda transfer olmuştu. Mutu'nun bu listeye girmesinin asıl nedeni sahada gösterdiği başarısızlıktan öte, saha dışında kokain kullanmasıyla yaptığı hatadan kaynaklanıyor.