Cenk Tosun: "Thiery Henry'den dolayı seçtim"

Everton resmi internet sitesi, kapağında Cenk Tosun ropörtajına yer verdi

Cenk Tosun kulübün resmi internet sitesine samimi açıklamalarda bulundu.

Ara transfer döneminde Beşiktaş'tan Everton'a transfer olan Cenk Tosun, İngiltere de yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Cenk futbola ve hayata yönelik düşüncelerini aktarırken, "Sadece iyi futbolcu olmayı değil, iyi bir insan olmayı da hedefliyorum. Buraya adapte olmak zordu. Tamamen farklı bir futbol oynanıyor. Daha zor ve daha hızlı. Bugün bulunduğum yere gelebilmek için çok çalıştım. Yetenek, çaba ve özverinin dışında ailemin desteği de çok önemliydi. Beşiktaş'taki arkadaşlarımın beni özlediğini biliyorum, ben de onları özlüyorum. Ancak İngiltere'de yapmam gereken çok şey var." ifadelerini kullandı.

Everton'a geldiği ilk günden bugüne kadar geçen süre hakkında da konuşan Cenk, "Tottenham'a karşı oynadığım ilk maç öncesinde çok fazla antreman yapamamıştım. Bu performansımı etkiledi. Ancak 2-3 hafta sonra kendimi toparlayabildim. Büyük umutlarla Everton'a geldim. Sam Allardyce, performansım artınca bana şans verdi. Artık adaptasyon sürecimi atlattım. Umarım uzun yıllar Everton'a destek olmaya devam ederim." dedi.

Almanya yerine Türkiye Milli Takımı'nı seçmesiyle ilgili de konuşan Cenk şöyle konuştu, "Vatanseverlik ailemizin temel değerlerinden biridir. Milli marşımız çaldığında, maçtan önce hemen motive oluyorum. Türkiye'yi seçmem zor olmadı.''

DİĞER GALERİLER