Çarşı için kim, ne dedi?

Beşiktaş'ın ünlü taraftar grubu Çarşı, dünyanın dilinden düşmüyor. Şovları, takımlarına olan bağlılıkları ve kulakları sağır edecek derecede yüksek desibeldeki sesleriyle dünyaca ünlü birçok futbolcu ve teknik direktörden övgü dolu sözler alan siyah beyazlı taraftarları son olarak Manchester United'ın yıldızı Rio Ferdinand övdü. Çarşı'yı övenler arasında ezeli rakiplerinin futbolcuları ve başkanları bile var. İşte siyah beyazlı taraftarlardan övgü dolu sözlerle bahsedenler ve onların yorumları:

Ben Foster (futbolcu): "İnönü Stadı'ndaki atmosferden çok etkilendim. İnanılmazdı, resmen sağır ediciydi. İkinci yarıda öyle bir an var ki, ben kendi düşündüklerimi duyamadım. Çıkan sesi size ancak böyle tarif edebilirim" (Beşiktaş-Manchester United maçı sonrası)
Uğur Boral (futbolcu): "Beşiktaş seyircisi ve Çarşı gerçekten çok takdir edilmesi gereken bir taraftar grubu. Gerçekten çok iyiler. Bunu zaten herkes biliyor. Avrupa'da bile tanınıyorlar. Çarşı çok organize bir taraftar grubu, bunu inkar etmemize hiç gerek yok. Onların bu güzel grubunu takdir ediyoruz." (Bir okulda katıldığı panelde)
Lisandro Lopez (futbolcu): "Ben, ülkem de dahil, Güney Amerika’nın tüm önemli statlarında futbol oynadım. Ama Porto’nun Beşiktaş ile İnönü’de oynadığı karşılaşmayı asla unutamam. Stadın bir an üzerimize geldiğini hissettik. Stada ayak bastığımızda gürültüden kulaklarımız tıkanmıştı. Beşiktaş’ı sahada oynatan sanki seyirciydi. İnanılmaz anlar yaşadım. Bunu söylerken bile tüylerim diken diken oluyor. Sanki içlerindeki şeytanı çıkarmak için trans halindeymiş izlenimini veriyorlardı" (Portekiz'in Record Gazetesi'ne Beşiktaş - Porto maçında yaşadıklarını anlatırken)
Emre Tilev (spiker): "İşte burası İnönü! İşte bu tribünler Şampiyonlar Ligi'nde tarih yazıyorlar. Yok böyle tribün! Ne İngiltere, ne İspanya, ne İtalya! Görmedim, anlatmadım. Bugün yaşıyorum ve tüylerim diken diken oluyor. Bu maçı anlatan İngiliz spikerler de görmediler. Bana bakıyorlar, tribünleri gösteriyorlar. Anlatılmaz, yaşanır" (Canlı yayında Beşiktaş-Liverpool maçını anlatırken)
Alex Ferguson (teknik direktör): "Beşiktaş taraftarı harika. Hayatımda hiç bu kadar takımını ateşleyen, bu kadar iyi gürültü yapan, rakip takım üzerinde baskı oluşturan başka bir taraftar görmedim." (Beşiktaş - Manchester United maçı sonrası)
DİĞER GALERİLER