Bir dönem Galatasaray'ın yıldızıydı şimdi halı sahada çalışıyor!

Galatasaray, Ankaragücü, Konyaspor... Böyle bir kariyerin ardından iğneyle gelen kabus. Bir dönem Galatasaray forması giyen yıldız oyuncu şimdi halı sahada çalışıyor. Peki bu yıldız oyuncuyu tanıdınız mı? Bir dönem Galatasaray forması da giyen bu ismi görünce çok şaşıracaksınız.

Ne oldum değil, ne olacağım demeli. Galatasaray'da bir dönem fırtınal estiren yıldızın hayatı bir iğneyle bitti.

Şimdi ise halı sahada çalışıyor.

Futbol hayatına 1959 yılında Hacettepespor'da başlayan Mehmet Aktan, kariyeri boyunca Galatasaray, Ankaragücü, Konyaspor gibi takımların formalarını giydi. Daha önceleri şoförlük ve çeşitli işlerde çalışarak ekmeğini kazandı. Şimdi arkadaşının halı sahasında servis şoförlüğü yapıyor. Mili takımın o dönemler de vazgeçilmezleri arasında olan Aktan, futbola başlayış hikayesini şu sözlerle anlattı:

BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞTI AMA...

"Ankara'da o dönem ağabeyimin dükkanı vardı. Onun yanına gezmeye gitmiştim. Mamak'ta oturuyorduk. Çolak Yılmaz diye bir arkadaş vardı. 1959'da Hacettepe'deydim. Orada bir sene kaldıktan sonra tekrar Konya'ya geldim. Konya'da o zamanlar amatör küme Konya Gençlerbirliği vardı. Gençlerbirliği'nde futbol hayatımı devam ettirdim. Bir ara Beşiktaş'a gittim. 1965-1996 sezonu için Beşiktaş'la anlaştık. O sezonda Konyaspor amatör kümeden ikinci lige geçti. Bizi tekrardan geri getirdiler. 1966'dan 1969'a kadar Konyaspor'da kaldım.1969'da Ankaragücü'ne transfer oldum."

BİR İĞNEYLE HAYATI DEĞİŞTİ

İzmir'de İsveç ile oynanan milli maçtan sonra gribe yakalandığını, tedavi için yaptırdığı grip iğnesinin sinir uçlarına zarar vermesiyle futbol hayatının bitme noktasına geldiğini belirten Aktan, "İzmir'de İsveç maçını oynadım. İsveç maçından döndükten sonra gribe yakalandım. Grip iğnesi diye bir iğne vurdular. Sinir uçlarına denk gelmiş. O iğne beni yarı felçli yaptı" dedi.

GALATASARAY DÖNEMİ

Uzun süre hastalıkla mücadele ettikten sonra Galatasaray'a transfer olduğunu aktaran Aktan, "1977-1978'de Galatasaray'a gittim. Galatasaray yardım amaçlı beni almıştı. 'Acaba yeniden oynayabilir miyim' diye kendimi sorgularken bir türlü toparlanamadım. 1980'de Konya'ya geldim. 2 sezon daha Konyaspor'da top oynadım ondan sonra da kariyerimi bitirdim" diye konuştu.

DİĞER GALERİLER