Bugünkü
Takvim

Bir başarı hikayesi...

Derdini sözleriyle değil de, vücut diliyle anlatan bir fenomen... Kimisi bu halini seviyor, kimi ise antipatik buluyor. Türk futbol tarihinin zirvesindeki üç isimden biri desek yanılmış olmayız herhalde... Peki Fatih Terim bugünlere nasıl geldi? Sizler için küçük bir portre hazırladık...
4 Eylül 1953'te Adana'da dünyaya gelen Fatih Terim Futbola Ceyhanspor'da başladı.Türkiye 2. Ligi'nde şampiyon olarak 1.Lige geçen Adana Demirspor'da sergilediği oyun ile herkesin ilgisini üzerine çekti ve bir sonraki sezon Galatasaray'a transfer oldu.
1985'te futbola veda edene kadar Galatasaray'da futbol oynayan Terim Galatasaray'da takım kaptanlığını da üstlendi. Galatasaray'daki oyunculuk kariyeri boyunca yürüttüğü kaptanlığı sayesinde tüm zamanların en sevilen Galatasaray oyuncularindan biri haline geldi. Galatasaray formasıyla 327 maç oynadı.
MİLLİ TAKIM KARİYERİ 7 Kez U-19, 10 kez Ümit Milli ve 51 kez de A Milli olmak üzere toplam 68 kez Türkiye Milli Futbol Takımı forması giyen Fatih Terim, bu maçlarda 2 gole imzasını atmıştır. Ayrıca aralıksız 51 kez A Milli Takım forması giyerek bir kez daha adını Türk futbol tarihine yazdırmış oldu.
TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ 1987-1989 yılları arasında iki sezon Ankaragücü takımını çalıştırdı. İlk sezonu onuncu, ikinci sezonu altıncı sırada bitirdi. 1989-1990 sezonunda 2. Lig takımı Göztepe'yi kısa bir süre çalıştırdı.