Beşiktaş Fenerbahçe Derbisi İçin Ne Dediler?

OĞUZ ÇETİN:Derbilerde psikoloji önemlidir. Zor durumda olan takım Beşiktaş. Bu nedenle maçı kazanma motivasyonları yüksek olacak. Seyirci desteğiyle maçı lehine çevirebilirler. Ancak seyirci futbolculara ve yönetime tepki gösterirse maçın seyri değişebilir. Fener'de Güiza ve Emre kilit isimler. Beşiktaş'ta Ernst'in performansı önemli. Korcan oynarsa avantaj Fenerbahçe'ye geçer. Çünkü bu maçın ağırlığını kesinlikle kaldıramaz.
RIDVAN DİLMEN: Kartal için son şans Beşiktaş final maçlarını oynamaya devam ediyor. Ama bu final maçlarını oynama sayısı azaldı. F.Bahçe maçını kazanırlarsa yarışa ciddi biçimde ortak olacaklar. Eğer kaybederlerse zaten kaos yaşadıkları için toparlanamazlar. Beşiktaş'ın forvette sorunu var. Bunu derhal çözmeleri şart.
SELÇUK YULA:Beşiktaş için bu karşılaşma daha önemli. Fenerbahçe maça rahat çıkacak. Eğer Beşiktaş yenerse yarışa ortak olur. Yenemezse işi mucizelere kalır. F.Bahçe'de Alex iyi oynarsa işin yarısı halledilir. Beşiktaş'ın kadrosu sürekli değişken. Eğer kalede Korcan oynarsa belki de çok başarılı olabilir. Görüntüye baktığımızda F.Bahçe çok ağır basıyor. İnönü'de oynamaları bir dezavantaj değil, bir avantaj. İlk golü atarlarsa rahat kazanırlar.
METİN TEKİN:Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yle İnönü Stadı'nda oynayacak olması Siyah- Beyazlı takımın en büyük şansı olacak. Bu maçta teknik ve taktik önemli değil. Eğer Beşiktaş saha ve seyirci avantajını iyi kullanırsa kazanır. Kalede Korcan oynarsa tecrübesizliğinden dolayı bir sıkıntı yaşanabilir. Ancak her şeye rağmen Beşiktaş güçlü rakibi karşısında 3 puana bu kez çok yakın görünüyor.
ALİ GÜLTİKEN:Beşiktaş kendi saha ve seyircisi önünde elbette çok büyük bir avantaja sahip. Kazandıkları takdirde şampiyonluk yarışına ciddi biçimde ortak olacaklar. Futbolcuların maça bu bilinçle çıkacaklarını düşünüyorum. Bu maçta oyunun kaderini 2 takımın savunma oyuncularının göstereceği performans belli edecek. Eğer kalede Korcan oynarsa belkide göstereceği performansa kahraman bile olabilir. Her şey ona bağlı olacak.
DİĞER GALERİLER