Anelka Nasıl Müslüman Oldu?

Fenerbahçe’nin eski yıldızı Nicolas Anelka nam-ı diğer Bilal Abdüsselam, Ramazan aylarında oruç tuttuğunu, oruçlu olarak maçlara da çıktığını söyledi. Chelsea formasıyla İngiltere’de fırtına gibi esen Anelka, nasıl müslüman olduğunu da anlattı.
Fenerbahçe’nin eski Fransız yıldızı Nicolas Anelka 2004 yılının Mayıs ayının son haftası Birleşik Arap Emirlikleri’nde tatil yaparken Müslüman oldu.
O tarihte İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City forması giyen Anelka, Dubai’de Al-Wassal Camii’nde bir müftü ve iki imamın huzurunda kelime-i şahadet getirerek islamı seçti.
Anelka, daha sonra Kuran-ı Kerim’den ayetler okudu ve Arap Yarımadası’ndaki camileri gezerek ibadet etti. İsmini de Bilal Abdüsselam olarak değiştiren Fransız futbolcunun Arap Yarımadası’ndaki son durağı Mekke’ydi. Anelka, Mekke ve Medine’yi de ziyaret edip umre görevini yerine getirdi.
2004 yılının Mayıs sonu ile Haziran başında Anelka’nın hayatını değiştiren bu süreçte Fransız futbolcu gittiği yerlerde büyük ilgi gördü ve “Müslüman Anelka” olarak camilerde Araplarla fotoğraflar çektirdi.
DİĞER GALERİLER