Alman devinden ses getiren değişim: Direksiyonlar... İşte otomobillerin yeni yüzü

Alman mühendislerin geliştirdiği yeni teknoloji bir süredir konuşuluyor; ancak henüz asfalta çıkanı gören yok! Teknoloji gelişiyor, otomobiller değişiyor. Alman mühendislerin geliştirdiği yeni bir teknoloji sayesinde direksiyonlar artık bakın nasıl görünecek, neler yapabilecek? İşte otomobillerin yeni yüzü...

Alman otomotiv şirketi BMW, gelecek modellerinde kullanacağı direksiyon tasarımını gün yüzüne çıkardı.

Çokgen yapıdaki direksiyon, ilk olarak BMW iNext modelinde kullanılacak. Çokgen yapı, otonom ve aktif sürüş arasındaki geçiş için en uygun şekle sahip. Direksiyonun yan kısımlarındaki optik fiberler, direksiyon kontrolünün ele alınması gerektiğinde renkli sinyaller göndererek sürücüyü uyaracak.

Sürücü de direksiyonun o anki pozisyonuna göre kontrolü daha bilinçli bir şekilde ele alacak. Alt kısmı düz olan direksiyon, sürücünün bacakları için daha fazla alan yaratacak.

Bunun yanı sıra, üst taraftaki düz bölümün de direksiyonun arkasındaki gösterge paneline en iyi görüş açısını sağlamak üzere tasarlandığı belirtiliyor.

Direksiyon bir yana, Alman mübendislerin geliştirdiği yeni teknoloji bir süredir konuşuluyor; ancak henüz asfalta çıkanı gören yok! İşte görenleri şaşırtan yeni akıllı far teknolojisi...

DİĞER GALERİLER