Vav TV İzle

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Zeynep'i Harvardlı Ece Hakim'den üstün başarı! En başarılı 25 Türk öğrenci arasında

Oyuncu Ece Hakim, 2016 yılında Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü tam burslu okumaya hak kazanmıştı. Hakim, geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olmuştu. Oyuncu, 2021 yılında ABD üniversitelerinde başarı gösteren 25 Türk öğrencisinden biri oldu.

ATV ekranlarının fenomen yapımlarından "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde Zeynep karakterine hayat veren genç oyuncu Ece Hakim, 2016 yılında Harvard Üniversitesi'nde tam burslu okumaya hak kazanınca diziden ayrılmıştı.

ORTAYA ÇIKTI

Bir süredir sosyal medyadan uzak duran Ece Hakim, geçtiğimiz aylarda yaptığı paylaşımla bu durumun nedenini açıklamıştı.

Bitirme tezini hazırlayan Hakim, Instagram'da paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düşmüştü:

"Merhaba! Uzun süredir Instagram'da aktif değildim çünkü Harvard'da bitirme tezim üzerine çalışıyordum. Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim."

22 yaşındaki genç oyuncu Ece Hakim Harvard eğitimini tamamlarken büyük bir başarıya da imza attı.