TSK 13 bin 213 sözleşmeli eri kadrosuna katacak

Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında 16 haftalık "Terörle Mücadele Harekatı" eğitimine katılan bin 45 güvenlik korucusu, uzman erbaş olarak mezun olmaya hazırlanıyor.

Teröristle mücadelede edindikleri tecrübeden daha fazla istifade edilmeleri ve daha etkin kullanılmaları amacıyla görev yaptıkları illerde istihdam edilmek üzere sınavla "Terörle Mücadele Harekatı" eğitimine alınan uzman erbaşların zorlu eğitimleri sürüyor.

Yapılan sınavlarda başarılı olan, 231'i şehit yakını bin 45 uzman erbaş adayı, Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda, tek er muharebe, meskun mahallerde teröristle mücadele, patlayıcı madde ve tuzaklarla mücadele, silah bilgisi ve atış, dağ ve ormanlarda harekat, toplumsal olaylara müdahale ve ilk yardım konularında dersler alıyor.

Uzman erbaşların 8 Ocak 2018'de başlayan 16 haftalık "Terörle Mücadele Harekatı" eğitimleri, 27 Nisan'da düzenlenecek törenle taçlandırılacak. Mezun olacak uzman erbaşlar, güvenlik korucusu olarak görev yaptıkları il jandarma komutanlıklarındaki asayiş komando birliklerine görev yapmaya başlayacak.

GÖNÜLLÜ KORUCULAR DA FAYDALANABİLECEK

Öte yandan, güvenlik korucusu kaynaklı uzman erbaş temininin, gönüllü güvenlik korucularını da kapsayacak şekilde, korucu istihdam edilen 32 kente yaygınlaştırılması için çalışma başlatıldı.

DİĞER GALERİLER