Cemal Kaşıkçı'nın cesedi bulundu mu? Kaşıkçı'nın cesedine yapılanlar dünyayı şok etti

Cemal Kaşıkçı'nın cesedi nerede? Cemal Kaşıkçı'nın cesedi bulundu mu? Kaşıkçı'nın cesedinin nasıl yok edildiği netleşmeye başladı... Kaşıkçı'nın cesedine yapılanlar dünya basınında da geniş yer buldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasına göre Kaşıkçı'nın cesedini asitte eritip kanalizasyona döktüler.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin soruşturmada, cesedin nasıl yok edildiği netleşmeye başladı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Suudi makamlarının izin vermesinden sonra 15 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda, 18 Ekim'de de başkonsolosluk konutunda arama yapılmıştı.

Bu aramalardan önce İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) nezaretinde kriminal polis ekibi, başkonsolosluk ve konutun kanalizasyon hattından numune aldı.

TAMAMEN PLANLI
Konutun kanalizasyonundan alınan numuneler üzerinde yapılan adli tıp incelemesinde, kan bulgusu elde edilemezken, ev kimyasalı olmayan, hidroflorik asit kalıntısına rastlandığı belirtildi.

Soruşturma makamları, eldeki bulgulara göre, Kaşıkçı'nın cesedinin özel kimyasallarla sıvıya yakın pelte haline getirilip, kanalizasyona döküldüğü ve tamamen yok edildiği üzerinde duruyor.

DİĞER GALERİLER