ABD'li Fox TV'nin sunucusu Fatih Portakal, Türkiye'yi emperyalistlikle suçladı! Küstah sözlerine tepki yağdı

Amerikan sermayeli FOX TV'nin provokatif sunucusu Fatih Portakal bu kez de Türkiye'yi emperyalist olmakla suçladı. Türkiye'nin kendi denizlerinde petrol ve doğal gaz aramasından rahatsız olan Portakal, "emperyalist olduk" ifadelerini kullandı. Portakal'ın skandal sözlerine tepki yağdı. Twitter'da #özürdileportakal hashtag'ine atılan binlerce yorumla Portakal'a gösterilen tepki TT listesine girdi.

Amerikan sermayeli FOX TV'nin provokatif sunucusu Fatih Portakal bu kez de Türkiye'yi emperyalist olmakla suçladı.

Portakal, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğal gaza muhtaç mıyız? Muhtacız diyor. Türkiye'nin gidiş sebebi belli zaten. Bırakın siz onu Libya'da ezilenler var Hafter darbeci o öyle şu böyle, demokrasi insan hakları, özgürlük; belli Türkiye'nin neden gittiği. Ve neden bir koruma şemsiyesi oluşturmak istediği. Anlaşmanın içeriği belli aslında doğal gaz ve petrol. Türkiye'de bu duruma geldi ya. Emperyalistleri biz niye eleştiriyoruz. İnsanların doğal kaynaklarını sömürüyorlar, onu yapıyorlar bunu yapıyorlar" ifadelerini kullandı..

Portakal'ın skandal sözlerine tepki yağdı. Twitter'da #özürdileportakal hashtag'ine atılan binlerce yorumla Portakal'a gösterilen tepki TT listesine girdi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte Portakal'a atılan tepki tweetlerinden bazıları...

DİĞER GALERİLER