Vav TV İzle

12 bin 37 lira katkı sağlanıyor! Çeyiz desteği ödemesinde tutar artacak! Ayda en fazla...

Günümüzde evlenmek için hazırlıklarını sürdüren binlerce genç vatandaşlar bulunuyor. Evlilik hayali olan gençlere ise devlet tarafından destekler verilmeye devam ediyor. Bu destek bilindiği üzere çeyiz desteği. Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce evlenenlere devlet katkısı imkanı sunuluyor. Çeyiz hesabında düzenli ödeme tutarları ve desteğin üst sınırı her yıl değişiyor. Çeyiz parası alabilmek için bazı şartların taşınıyor olması gerekiyor. Katılımcının hesabını 24 yaşını doldurmadan önce mutlaka açması gerekiyor.

12 bin 37 lira katkı sağlanıyor! Çeyiz desteği ödemesinde tutar artacak! Ayda en fazla... Evlilik ödeneği olarak da bilinen çeyiz desteği ödemesi devlet tarafından evlenecek olanlara veriliyor. Yeni evlenecek olan çiftler bir yandan güzel bir heyecan yaşıyor ve bu dönemde eşya, düğün şeklindeki masrafların ödemesini planlıyor. Devlet çeyiz hesabıyla evlenecek çiftleri destekliyor. Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara devlet katkısı veriliyor. İşte başvuruya dair detaylar...

Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara devlet katkısı veriliyor.

Azami katkı 12 bin 37 lira.

Çiftler ayrı ayrı yararlanıp tutarı katlayabiliyor.

İşte çeyiz hesabına ilişkin tutarlar: