Vav TV İzle

12 ay geri ödeme olmadan ve 5 sene vade destek kredisi müjdesi!

KGF ( Kredi Garanti Fonu), KOBİ'lere destek vermek, yatırımlarının ve işletmelerinin finansmanında banka kredisi kullanmalarını mümkün hale getirmek için kefalet sağlamak amacıyla kurulmuştur. KGF'den yapılan açıklamada 15 bankanın 12 ay geri ödemesiz kredi vereceği, müracaatların başladığına yer verildi. Çok sayıda vatandaş tarafından KOBİ yardım kredisi nasıl alınır sualinin yanıtı merak ediliyor.

1 sene geri ödeme olmadan ve 60 ay vade destek kredisi için vatandaşlar tarafından internet üzerinden araştırmalar devam ediyor. KGF tarafından yapılan yeni açıklamada faizsiz kredi veren bankaların isimlerine ve başvuru son zamanına yer verildi. KGF'nin Avrupa Yatırım Fonu'ndan sağladığı 300 milyon TL'lik hibe ve kendi özkaynaklarından sağladığı 300 Milyon TL'lik destek ile oluşan fon sayesinde KOBİ'lere 6 milyar lira tutarında kefalet sağlanacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Kredi Garanti Fonu sayfası üzerinden yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Hedeflenen Kredi Hacmi: 7,5 milyar TL
AYF kontrgaranti tutarı: 300 milyon TL
Proje kaynakları: %50 AYF kontrgarantisi, %50 KGF Özkaynağı
Hedeflenen kefalet hacmi: 6 milyar TL
Başvuru Süresi: 01.04.2022 tarihine kadar
Tazmin Üst Limiti: % 10

GERİ ÖDEMESİZ SÜRE, VADE VE EN FAZLA ÇEKİLEBİLECEK KREDİ TUTARI

Kredi Garanti Fonu tarafından bir açıklama yapıldı ve "Azami 12 ay ödemesiz dönem dahil olmak üzere asgari 36 ay, azami 60 ay vade" denildi.

BAŞVURU ÜCRETİ VE KOMİSYON ORANI

Komisyon Oranı : yıllık %1.5

Başvuru Ücreti : 500 TL

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu kredi KOBİ'ler için veriliyor. İşte başvuru şartları

Yararlanıcıların Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre kurulmuş, KOBİ tanımını haiz gerçek ve tüzel kişi işletmelerden biri olması şartı aranır. Başvurular ilgili bankalar aracılığıyla yapılabilmektedir.