Yunanistan darbeci Hafter'e kucak açtı! Dikkat çeken hediye

Berlin Konferansı'ndan önce Atina'yı ziyaret eden Darbeci Hafter, bugün başbakan ve dışişleri bakanıyla görüştü. Hafter'e Atina ziyareti sırasında verilen hediye dikkatlerden kaçmadı. İşte Hafter'in Atina ziyaretine dair dikkat çeken anar ve hediye edilen kitaptaki o detay.

Türkiye ve Rusya'nın çağrısıyla ateşkes ilan edilen Libya'da meşru hükümeti devirmeye çalışan General Halife Hafter, gece saatlerinde Yunanistan'ın başkenti Atina'ya indi.

Hafter'in kalacağı otele varışında Yunan özel kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı göze çarparken, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias tarafından bizzat karşılandı.

Atina'da günün ağarmasıyla birlikte Libya'daki isyancı güçlerin lideri Hafter, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'na gitti.

Bakan Dendias yine konuğunu kapıda karşıladı ve yapılan görüşmede Hafter'e bir kitap hediye etti. Kitaptaki fotoğraflardan biri, Yunan askerlerini gösteriyordu.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, tepkileri yumuşatmak adına Hafter'i Berlin Konferansı'nda yapıcı bir rol üstlenmesi için teşvik ettiklerini söyledi. Dendias ayrıca, Türkiye ve Libya hükümeti arasında imzalanan deniz yetki alanı anlaşmasının Avrupa ülkeleri tarafından reddedilmesini beklediklerini aktardı.

DİĞER GALERİLER