Vav TV İzle

SON DAKİKA: Kim Jong-un Joe Biden yönetimi hakkında ilk kez konuştu! Hazırlık için emir verdi

Son dakika haberleri... Bir ay ortadan kaybolup tekrar ortaya çıkan Kuzey Kore liderinin sözlerini uluslararası haber ajansları 'son dakika' koduyla servis etti, Pyongyang-Washington hattında şimşek yüklü bulutlar çarpışıyor. Kim Jong-un, ABD ile muhtemel bir yüzleşme için özellikle tam hazırlık istedi ve ülkesine emir verdi.

Bir ay ortalıktan kaybolan ve verdiği kilolarla dünyanın gündeminden düşmeyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden ve yönetimine yönelik ilk kez doğrudan yorumlar yaptı.

Kim'in sözlerini, Kuzey Kore resmi haber ajansı dünyaya duyurdu. Ülkesinin ABD ile hem diyalog hem de yüzleşmeye hazır olmasını isteyen Kim, özellikle yüzleşmenin altını çizdi.

Perşembe günü İşçi Partisi'nin merkez komitesinde konuşan Kuzey Kore liderinin açıklamaları, Joe Biden yönetiminin Pyongyang politikasına ilişkin ilk detaylı analiz niteliği taşıyor.

Washington'la anlaşma için uygun strateji ve karşı taktikler ortaya koyan Kim Jong-un, ABD ile muhtemel bir yüzleşme için özellikle tam hazırlık istedi ve ülkesine emir verdi.

Kim'in söz konusu yorumları, ABD'nin yeni Kuzey Kore temsilcisinin atanmasından iki gün sonra geldi. Washington'ın yeni temsilcisi Sung Kim, 23 Haziran tarihinde Güney Koreli ve Japon yetkililerle bir araya gelecek.