Bugünkü
Takvim

Olimpiyat Karşıtları Vancouver'ı Karıştırdı

Kanada;nın Vancouver kentinde dün başlayan 21. Kış Olimpiyatları;nı protesto eden 200 kişilik grup, şehri birbirine kattı.
21. Kış Olimpiyatları;nın Vancouver;da yapılacağının açıklandığı günden bu yana protestolarını sürdüren anti-olimpiyatçıların gösterilerinde doz giderek artıyor. 200 kişilik grubun Vancouver şehir merkezinde sloganlarla başlayan gösterilerine müdahale eden polis, göstericilerin bir kısımını gözaltına aldı.
Arkadaşlarının tutuklanmasına müdahale etmek isteyen protestocular, önce şehir merkezindeki bazı işyerlerinin camlarını kırdılar, araçlara saldırdılar ve sonra da polise saldırmak istediler.
Gözaltına alınan göstericilerin sırt çantalarından bisiklet zincirleri, çekiçler ve taşlar çıktı. Göstericilerden bazılarının polisin gözüne sirke sıktıkları belirtilirken, atılan taşlardan omuzu yaralanan bir polisin de tedavi altına alındığı öğrenildi.
Bu arada, olimpiyatlara karşı olanlar adına bir açıklama yapan Harjap Grewal, ''Biz sadece oyunları protesto ediyoruz, halkı değil. Şiddetin olduğu yerde biz yokuz'' dedi.
DİĞER GALERİLER