Bugünkü
Takvim

Muhsin Fahrizade suikastinde gerilim artıyor! Füzeleri her an ateşleyebilirler... AP vurulacak şehri bile açıkladı

İran'ın askeri nükleer programının babası Muhsin Fahrizade'ye yapılan suikast gerilimi artırdı. Dünyayı şoke eden olayın ardından dini lider Hamaney'e yakınlığıyla bilinen Kayhan gazetesinde yer analizde, hedef alınacak İsrail şehrinin ismine yer verildi.

İran'ın Ortadoğu'daki en korkulan ismi Kasım Süleymani'den sonra bu kez nükleer programın başındaki Muhsin Fahrizade'nin hem de Tahran yakınlarında öldürülmesi dünyayı allak bullak etti.

Suikastın bir numaralı şüphelisi İsrail'den çelişkili açıklamalar gelirken, New York Times gazetesinin haberi gündeme bomba gibi düştü.

Savaş korkusu büyürken, İran dini lideri Hamaney'in gazetesinde ise hedef alınacak şehrin ismi yer aldı. Dünya 2020'ye Irak'ın başkenti Bağdat'ta füzelerle gerçekleşen bir suikastin yaydığı şok dalgalarıyla başladı, kabuslarla dolu yıl biterken bir başka suikast yine Ortadoğu'daki fay hatlarını tetikledi.

VURULACAK ŞEHRİ BİLE AÇIKLADILAR
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı ise, İran'da dini lider Hamaney'e yakın Kayhan gazetesinde bugün yer alan satırları dünyaya duyurdu.

Kayhan'daki analizde Fahrizade'yi İsrail'in öldürdüğüne yönelik bir bağlantı bulunursa İran'a saldırı tavsiyesi verildi.